От Лебовски до Logowski

Константин Диамандиев е автор на графичния проект Logowski

Константин Диамандиев
Константин Диамандиев
Константин Диамандиев    ©  Личен архив
Константин Диамандиев    ©  Личен архив

"Бих определил Logowski като вид провокация, защото моделът му е доста нестандартен. Нещо като Тhe Pirate Bay за лого или машина за fast food лога. Нещата стават бързо, и то на цена, която клиентът прецени. Нещо като "лого на едро". Така набързо Константин Диамандиев описва проекта си Logowski – графичен експеримент, който той развива през последната година и половина. Константин е графичен дизайнер от ново поколение – за себе си казва, че не отстъпва на идеята "Less is more", вярва, че познанията идват единствено от опит и дерзане. Предпочита "сам да бъде шеф на себе си", а любимото му работно място е "вкъщи, където често съм по чехли, пенюар и кафенце. Последното е напълно задължително", казва ми той, когато се виждаме, за да ми разкаже за Logowski.

Още докато е в гимназията, Константин разбира, че иска в бъдеще да се занимава с рисуване. "Докато другите ученици си записваха всички уроци, аз си драсках. Според мен, ако човек в училище залага на математиката, впоследствие се занимава с нещо в тази сфера. Аз пък си драсках и реших, че това е нещото, с което искам да се занимавам – с рисуване, някакъв вид изобретателство. После "не учих" две години в Нов български университет. Аз така обичам да казвам – че не учих по време на престоя си там. Там се предполагаше, че следвах графичен дизайн, но на нищо не успях да се науча". Така Константин решава да продължи обучението си в Англия, където прекарва две години.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    capitalsaurus avatar :-|
    capitalsaurus
    • - 1
    • + 4

..... Аз живея живота си, а не го работя, и не възприемам живота като вид работен процес. За мен всичко, което правя, трябва да бъде удоволствие и да ме вдъхновява." ...дююд :)

Нередност?
  • 2
    2.5 avatar :-P
    2.5
    • + 2

“Според Константин бъдещето на логото е в търсенето на знаците и символите, да се гони простота и яснота, вплетени в няколко слоя скрит замисъл.”

Желая му успех!
    Най-трудната битка е тази с клиента, особено този който не знае какво иска...

Нередност?
  • 3
    mayer avatar :-|
    mayer

ето ти един пример на страхотен дизайнер как се правят лога: http://fontan2.com/ Разгледай тук как се прави и тогава се обявявай за нещо. Толкова са зле работите ти, че това "платете колкото решите" ти е единствената патерица, която те крепи. И е нормално да са зле, защото нищо не си учил и нищо не разбираш. Нещо като палячото на логата...

Нередност?
  • 4
    rsf15433062 avatar :-P
    rsf15433062

https://www.instagram.com/logowski/

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал