Следващото голямо нещо

Какво се случва със световната мода и у нас и какво ще е модерно през студените месеци попитахме няколко души, които разбират точно от това

©  Васил Германов

НИКОЛАЙ ХРИСТОВ, СТИЛИСТ ЗА HARPER'S BAZAAR БЪЛГАРИЯ

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    zmuz avatar :-|
    zmuz
    • - 4
    • + 9

"От известно време специалистите твърдят..."

Не може ли по-малко клиширани въпроси, кои са тези специалисти, кой ги е определил за такива? И ако са "специалисти" - обикновено един специалист смята едно, друг - друго. Иначе за какво да им плащат ако всички мислят и "твърдят" едно и също? Така де, детайл...

Нередност?
  • 2
    clutch avatar :-P
    clutch
    • + 4

Ех, а в На Транг какви специалисти има по мода и стайлинг....Половината нюйоркски, лондонски и парижки стилисти и модисти се учат от тамошните майстори....Останалата половина-от Пепа Фантазето, фризьорката на гара Синдел :)

Нередност?
  • 3
    zmuz avatar :-|
    zmuz
    • - 1
    • + 7

Винаги създава приятно усещане да видиш красив човек, особено красива жена. Не знам при другите как е, аз ги усещам тези неща - за красотата - чисто инстинктивно, от дете помня, че беше така, не се е променило. Красивият човек излъчва нещо особено, някои го долавят това излъчване, други - не. Дрехи, стил, мода и други подобни неща са третостепенни в случая с човешката красота тъй като са само външни аксесоари (или "аксесУари"). Най-красивите човешки същества съм срещал в Азия и Африка, в места, определяни от цивилизования свят за "бедни" или "развиващи се". Представените в текста стилисти, редактори и т. н. изглеждат доста свежи, но това, което казват (за публикуваното става дума) е някакъв набор от словесни клишета. Предлолагам, в реалния живот са по-интересни.

Нередност?
  • 4
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 6
    • + 2

Модният пазар е пренаситен с най-различни стилове.Модата никога няма да бъде "изчерпана",просто не ни остава време да се вгледаме,а се избира първото изпречило ни се пред погледа.

Нередност?
Нов коментар