Изяж Франция
Абонирайте се за Капитал

Всеки петък икономически анализ и коментар на текущите събития от седмицата.
Съдържанието е организирано в три области, за които Капитал е полезен:

K1 Средата (политическа, макроикономическа регулаторна правна)
K2 Бизнесът (пазари, продукти, конкуренция, мениджмънт)
K3 Моят капитал (лични финанси, свободно време, образование, извън бизнеса).

Абонирайте се за Капитал

Изяж Франция

Изяж Франция

Мими Торисон от блога Manger с книга A Kitchen in France

15287 прочитания

"Откакто се помня, винаги съм била пристрастена към добрата кухня. Детството ми премина между най-добрите ресторанти в Хонконг, където съм отраснала, подбраните бистра в Париж и дома на баба ми в Южна Франция.

Най-щастлива съм, когато съм на масата. След живот, изпълнен с пътешествия и приключения, кариера в модата и медиите, се установих в Париж с Одур, моя съпруг - фотограф от Исландия, с който прекарахме години в изпълнение на нашия план - да имаме много деца.

Така и стана - имаме общо седем деца, 17 кучета и един нов дом - прекрасно шато в Медок, областта Бордо. Винаги съм си мечтала за къща в провинцията, обградена с много деца и кучета, с вкусна храна и галещо небцето вино. Когато Одур намери това шато и предложи да се преместим на шест часа път от Париж, се поколебах, но след седмично премисляне на идеята този план ми се стори подарък от съдбата.

И ето ни сега - щастливи с децата, кучетата, храната, виното и нашите прекрасни съседи в Медок, който изведнъж стана центърът на света за всички нас. В края на октомври на бял свят се появи и още едно наше творение - книгата A Kitchen in France, която се радва на голям интерес. Причината е моят блог Manger, който стартирахме като обща семейна страст, а се разрасна до нещо наистина необикновено. Това означава, че на света има толкова много други хора, които са най-щастливи, когато са на масата!"

Източник: www.mimithorisson.com

С тази колоритна визитка изкушава посетителите на блога си красивата французойка Мими Торисон. Благодарение на няколкостотин хилядите последователи на блога й Manger Мими получава оферта да създаде и оглави като водеща и продуцент кулинарно шоу за френската телевизия, за което вече са заснели няколко епизода от семейната им къща в Медок. Вкусните творения на Мими и фамилното шато са причината да се повиши и туристическият поток към френската област Бордо, което радва не само официалните власти, но и жителите на градчето, в което преди две години се установява да живее семейство Торисон. От няколко месеца горд член на фамилията е най-малкото дете на Мими и Одур - шестмесечната Одри-Мей, която пътува навсякъде с майка си. Заради представянето на книгата A Kitchen in France до средата на 2015 г. създателката на популярния кулинарен блог Manger ще пътува до САЩ, Латинска Америка и Русия. Книгата с рецепти е разделена на сезони - пролет, лято, есен и зима с подбрани от Мими кулинарни приключения, вдъхновени от живота й на няколко континента - Азия, Европа и Америка.

Източник: www.mimithorisson.com

"Моята истинска транформация започна след срещата ми с Одур. Запознахме се в една наистина ранна утрин, в Париж, след края на един щур моден купон. Оттогава не сме се разделяли. Споделяме еднакъв вкус към живота и храната и техните най-важни съставки. Благодарение на него започнах този в началото много неуверен блог, но вдъхновена от реакцията на няколкото последователи, продължих да публикувам най-любимите си рецепти. Скоро Manger набра такава популярност, че се наложи Одур да се включи в екипа като фотограф, за да отговорим на всички запитвания - къде живеем, какво правим и как изглежда отблизо нашият живот", спомня си Мими. Силата на кулинарното й творение е толкова мащабна, че се налага лансирането му в Instagram и Facebook, където я следват няколкостотин хиляди почитатели на вкусната храна, доброто вино и красивите семейни истории. В дома на семейство Торисон се говори на два езика - френски и английски. Мими говори на децата на френски, а баща им - на английски. Официално признат език на масата е английският. За лятото на 2015 г. е предвидена голяма ваканция в дома на родителите на Мими в Хонконг.

"Това е първото пътешествие на децата в родината на моите родители, затова отсега правя представяне на страната, на езика, на храната. Аз говоря и мандарин, и кантонски, но децата поне засега отказват да започнат да учат езика на дядо си. Силно се надявам обаче да се влюбят в китайската кухня. Няма да забравя, че моето най-голямо преяждане в живота се случи точно в Хонконг. Там не можах да устоя на любимите си космати шанхайски раци и така преядох, че се наложи да ме откарат в болница. Както виждате - дори и най-вкусните неща могат да ви докарат главоболие, ако не им намерите златната среда. Но, като се замисля - има ли златна среда в страстта?! Няма! Затова смело препоръчвам - доставяйте си удоволствия. Безкрайни, защото всъщност само ние имаме силата да ги правим такива - безкрайни!"

http://mimithorisson.com/

Книгата A Kitchen in France, издание на Random House можете за поръчате онлайн от Amazon, 25 долара

"Откакто се помня, винаги съм била пристрастена към добрата кухня. Детството ми премина между най-добрите ресторанти в Хонконг, където съм отраснала, подбраните бистра в Париж и дома на баба ми в Южна Франция.

Най-щастлива съм, когато съм на масата. След живот, изпълнен с пътешествия и приключения, кариера в модата и медиите, се установих в Париж с Одур, моя съпруг - фотограф от Исландия, с който прекарахме години в изпълнение на нашия план - да имаме много деца.

Благодарим ви, че четете Капитал!

Вие използвате поверителен режим на интернет браузъра си. За да прочетете статията, трябва да влезете в профила си.
Влезте в профила си
Всеки потребител може да чете до 10 статии месечно без да има абонамент за Капитал.
Вижте абонаментните планове

5 коментара
  • 1
    izabell avatar :-P
    izabell

Браво Мими, де да бяха и българските жени като тебе
    (с по седем деца).Иначе кучетата ми се струват твърде много.

• 2
    avgustina avatar :-|
    Avgustina

Това е нереална жена, когато за първи път попаднах на блога й, не можах да повярвам, че това е личен проект, а не някаква комерсиална кинопродукция. Тя наистина живее красив живот като на филм, не мога да повярвам, че с такава лекота успява да се грижи за седем деца.

• 3
    saharov avatar :-|
    Сахаров

Много яка мацка, направо се влюбих. :)) Единствено не ми допадна, че държи котаците в клетка...

• 4
    2.5 avatar :-|
    2.5

Г-н фотографът си е намерил доста приятно занимание... И отличен избор на половинка!

• 5
    zmuz avatar :-|
    zmuz

Ех, Мими! Защо не дойде на Приморско преди 15 години?

Нов коментар

За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.

Вход

Още от Капитал

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. OK