Коронавирус в България и по света
Коронавирус в България и по света
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK

// Light / Тема

9 23 яну 2015, 18:10, 59683 прочитания

Випуск 2015

Те са млади, талантливи и амбицирани - няколко актуални имена от сцената, в чието светло бъдеще вярваме без уговорки

• LinkedIn
  • Twitter
  • Email
  • Качествената журналистика е въпрос на принципи, професионализъм, но и средства. Ако искате да подкрепите стандартите на "Капитал", може да го направите тук. Благодарим.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg
Теодор Лозанов, илюстратор, 28 години

Випуск 2015

Автор: ВНР

Забелязахме Теодор миналата година, когато българският моден лейбъл Knapp пусна доста смела колекция с принтове, нарисувани от него. През май илюстраторът направи и pop-up изложба (работите му бяха изложени и се продаваха само за един ден). Харесваме характерния му и много специфичен стил – персонажите, които веднага разбираш, че са негови, иронията, закодираните в символи мечти и емоции, както и попкултурните препратки (често герои на илюстрациите му са известни музиканти – от Риана, Ники Минаж, Марая Кери и Мадона до Бионсе и Джей Зи, като на последните двама "съм сляп фен и се чувствам длъжен да ги защитавам винаги").
Най-голямото предизвикателство на професията ми е да бъда търпелив и да не се отказвам. Да не забравям, че правя това, което обичам, и не е добре да се отпускам или мрънкам. Да мисля за пари, срокове и да слагам цена на работата си. Да съм оптимист
Той е "срамежлив, малко темерут (бърка се с надут), говоря много глупости понякога. Мисля, че съм добро момче – опитвам поне." Рисува от малък. "Първо започнах по стените на детската стая. В училище трябваше да нарисуваме мишка в час по рисуване, бил съм на 6. Бях единственият, който си направи мишка в профил с крачета, с две ушички... всичко точно. Съучениците ми бяха много впечатлени, аз – заслужено горд.

По това време вече осъзнах, че не всеки "може" да рисува, и това е нещото, което ще ме различава от останалите. В часовете по математика правих комикси. По-сериозно започнах да се занимавам в университета." Щастлив е, че има възможност да прави това, което обича, но признава, че самодисциплината му куца. "Най-голямото предизвикателство на професията ми е да бъда търпелив и да не се отказвам. Да не забравям, че правя това, което обичам, и не е добре да се отпускам или мрънкам. Да мисля за пари (това май ми е най-трудно), срокове и да слагам цена на работата си. Да съм оптимист."

За най-големия си успех досега смята работата за колекцията на Knapp и за близалките Chupa Chups. "Сигурен съм обаче, че в бъдеще ще има поводи да се хваля с лекота, засега предпочитам да съм скромен." Мечтата му е да прави маратонки – готини български маратонки, но с всеки изминал ден му се вижда все по-абсурдно и го иска още повече.

Казва, че вярва в любовта и в добротата на хората, и се изнервя от това, че хората са забравили да говорят това, което мислят, и да са честни. "Това, че лъжат себе си. Безхаберните хора. Наглите и крайните непукисти. Но на фона на безхаберието и цялата – съжалявам, че ще го кажа – чалга се радвам, че се открояват хора с идеи и възможност (не на всяка цена финансова, ами... как да кажа... умствена) да ги реализират. Имаше един период, в който тези хора бяха изчезнали и всичко беше попфолк стадо. Радвам се, че напоследък има повече от нашите." (Тодор Пеев)

Част от илюстрациите на Теодор Лозанов са на teodorlozanov.blogspot.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Зарче
  • Email
  • Ако този материал Ви е харесал или желаете да изразите съпричастност с конкретната тема или кауза, можете да ни подкрепите с малко финансово дарение.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg

Прочетете и това

Широко затворени очи Широко затворени очи

Какво (не) научихме за особеностите на общественото поведение по време на пандемия

29 май 2020, 1237 прочитания

Чуваме ли се? А разбираме ли се? 1 Чуваме ли се? А разбираме ли се?

Онлайн общуването срещу срещите на живо

22 май 2020, 4833 прочитания

24 часа 7 дни

Капитал

Абонирайте се и получавате повече

Капитал
  • Допълнителни издания
  • Остъпки за участие в събития
  • Ваучер за реклама
Още от "Тема" Затваряне
Tea Time

Още от Капитал
Наемопад при софийски жилища

Свитото търсене сваля офертните цени. При предоговаряне се стига до 20 - 30% отстъпка за период между един и три месеца

Ресторанти на корона диета

След нокдауна, който вирусът нанесе на заведенията, възстановяването ще е бавно и трудно, бизнес моделите ще се променят още, а доставките ще играят все по-важна роля

Трудното събуждане на трудовия пазар

Кризата покрай епидемията от коронавирус удари много бизнеси и остави десетки хиляди хора без работа

Финaнсови играчки за деца

Банките отдавна имат предложения за разплащания за най-малките, но в сегмента навлизат и финтех компании

Средиземноморска арт диета

Парижкият дигателен център за изкуство Atelier Des Lumieres показва изложба с работи на Моне, Реноар, Шагал

20 въпроса: Бистра Андреева - Пешева

Най-новата книга в неин превод е романът "Американа" на Чимаманда Нгози Адачи

X Остават ви 0 свободни статии
0 / 10