Животът започва всяка сутрин

Как група възрастни хора изграждат алтернативен образ на своето поколение с гимнастика

©  Иван Димитров

Ако към десет сутринта пътят ви мине през "Лятната сцена" в Борисовата градина през по-топлите месеци, пред вас ще се открие гледка, която няма да ви пусне през целия ден. Колко често се е случвало да се натъкнете на активни, усмихнати и пълнокръвни хора от третата възраст, които, вместо да се оплакват, гледат безкрайни сериали и порицават младото поколение по трамваите, правят вдъхновено гимнастика? А после се събират в кафене, в което обсъждат бъдещите си планове за екскурзии, книги, театрални постановки, филми и правят всичко това с чувство за хумор и с усмивка на лице?

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
8 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    daskal1 avatar :-|
    daskal1
    • + 13

В Пекин подобни сцени не са рядкост а част от ежедневието. Което ме впечатли по-силно обаче бяха танците на възрастни привечер на едно площадче пред католическата църква в центъра на улица Вангфуджин (транслитерация на написаното на латиница име на улицата, сигурно фонетично се прознася по друг начин). Интересното беше че след около час танци на възрастните те бяха заменени от младото поколение с неговата музика - записи, съвсем спокойно и с уважение.

Нередност?
  • 2
    ivabel avatar :-?
    Iva Belokapova
    • + 9

Като бях малка, баба ми в Пловдив си имаше една групичка връстници от бялото братство, които ги подбираха рано сутрин, качваха ги на Хълма на младежта и посрещаха слънцето с плавни движения :). И мен ме водеха понякога, бяха много сладки.

Нередност?
  • 3
    v_l avatar :-|
    v_l
    • + 8

Евала ... много готини.
    Инак той проблема е не само на възрастните. Те повечето и от младите не се движат :(

Нередност?
  • 4
    himalai avatar :-|
    himalai
    • + 3

Чудесно сте написали, Лайт, само е добре да сложите и снимка на Георги Делчев все пак :-) (вижда се в профил на предпоследната снимка пред жената в червено)

Нередност?
  • 5
    tjj1424462038391634 avatar :-|
    Ivan Dimitrov
    • + 6

Здравейте, липсата на снимка на Георги Делчев е по негово желание.

Нередност?
  • 6
    himalai avatar :-|
    himalai
    • + 1

Жалко. Симпатичен човек е :-)

Нередност?
  • 7
    bogich avatar :-|
    bogich

Здравейте, г-н Иван Димитров! Имате ли контакти на Георги Делчев? Бих искала да го поканя на събитие, темата на което е здравословния живот на възрастните хора. Много ви благодаря!

Нередност?
  • 8
    bogich avatar :-|
    bogich

Здравейте г-н Димитров, имате ли контакти на Георги Дечев? Искам да го поканя на събитие, относно здравословния начин на живот, на възрастния човек. Моля ви за съдействие! До коментар [#5] от " Ivan Dimitrov ":

Нередност?
Нов коментар