Нещата, на които искам да науча моя син

Да, буквалното заглавие на този текст резюмира това, което той съдържа. А именно – основните неща, които бих искал да кажа на моя син, който в момента е на прекрасната, пълна с чисто любопитство и първооткривателство, възраст година и три месеца (оттам и използваното нататък второ лице, единствено число). Същевременно това са и нещата, които от позицията на 40-годишен киселяк бих споделил и с останалите много млади хора, имали късмет да се родят след ерата на мутрите, фалшивите официални анцузи, "класическата" естрада от 80-те, хиперинфлацията, бананите само по национални празници, шоколадчетата "Кума Лиса" и "Супершоу Невада". Да, знам, че за сметка на това уцелихте ерата на новобогаташите с истински официални анцузи, КОЙ?, окрехкотеното пилешко, новата българска естрада и риалити шоутата, но никой никъде не е казал, че животът е лесно и 100% приятно занимание.

-      Съмнявай се в нещата, които ти се предлагат смлени наготово от телевизията, вестниците и гугъл и, да - не се съмнявай в тези, които ти диктува сърцето ти.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
46 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    true_original avatar :-|
    true_original
    • - 2
    • + 3

"Avenue Q"

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Avenue_Q

Публикувано през m.capital.bg

Нередност?
  • 2
    running_spirit avatar :-|
    running_spirit
    • - 11
    • + 65

Както винаги брилянтен Чоки! Синът ти е късметлия, че споделяш открития си, а покрай него и ние!

Нередност?
  • 5
    nemakvonavi avatar :-|
    Nakom
    • - 24
    • + 30

Добре че дефинира точната музика и точните филми.Явно точните книги няма смисъл да се дефинират.
    Аз пък като видях описана музиката, веднага се сетих че няма как да съм толкова съвършен като автора и се отказах да го мисля.
    Добре че синът му с точно тези групи, ще стане точно толкова съвършен

Нередност?
  • 7
    man_un avatar :-|
    man_un
    • - 2
    • + 58

Вапцаров го е казал: като няма с какво, ще ви нахраня с вяра, т.е. вярвайте, че хубавото предстои. Или по крокодила Гена: лучшее конечно впереди. Като се роди първият ми внук, зетят на чаша бира се оплака, че не му стигат парите. Казах, че мога да му помогна, но това не е решение. "Виж сина си, сега е няколко месеца. Айде да измислим план, че като стане голям, да няма такива проблеми." Той млъкна. Единственото, което за нас с жена ми имаше смисъл, е да образоваме децата си. Сега са големи и самите те са родители. Трудно. Могат да научат от нас още неща. Аз заложих отдавна и на няколко сбирки, които , мисля, че скоро ще струват доста пари.

Нередност?
  • 8
    the_core avatar :-|
    The Core
    • - 81
    • + 35

"...Продължавам да отчитам като съкрушително сериозен минус това, че не съм се занимавал сериозно със спорт и не мога да правя почти нищо смислено с ръцете си, ако наблизо няма клавиатура...."

Бих добавил, че и това, което правите с нея, не е особено смислено!
    Въпреки това, имете смелостта да почучавате хората!?
    Съжалявам, попаднах случайно на статията!
    Не съм ви от таргет-групата!

Нередност?
  • 9
    pamela avatar :-|
    pamela
    • - 4
    • + 65

Е, аз това, на което научих дъщерите си беше да бъдат самостоятелни и да работят упорито за целите си. В живота по-често печели не този, който е най-умен, а този, който е най-упорит. С това не искам да подценявам интелекта, той е ценен особено когато е съчетан с трудолюбие.
    И на базовите ценности на цивилизацията, разбира се.

Нередност?
  • 10
    joanikij avatar :-|
    Йоаникий
    • - 11
    • + 59

Прекрасна статия!!!
    Доброто образование НЕ МОЖЕ да навреди на човек, именно ТО му помага цял живот. Доброто възпитание също.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал