Смяна на местата

За отпуските на бащата непосредствено след раждането на детето

Shutterstock    ©  Artisticco

Преди няколко дни, когато времето в късния следобед над София беше слънчево и топло, бях на детската площадка с 4-годишния ми син, който играеше с момиче на своята възраст. С бащата на момичето се познавахме още когато децата ни бяха бебета, затова се поздравихме и заговорихме. Той започна да ми обяснява колко е доволен, че времето е хубаво и най-сетне могат да излязат заедно с детето, защото предната вечер му се е наложило да бъде принцеса – бил накичен с воали и шалове... На него не му е било много забавно, но какво да се прави.

Аз се пошегувах, че е по-лесно да си баща на момче, защото нямам преживявания като неговите, и след това му разказах как преди седмица синът ми ме беше попитал дали мога да преместя цяла кола. В първия момент се замислих, но след няколко секунди реагирах, като му отговорих, че мога да преместя автомобил, и дори му показах как го правя. Огледах се дали няма хора и приближаващи се автомобили, след което освободих колата от скорост и я тиках няколко метра, за да види синът ми колко е силен баща му. Ефектът от тази демонстрация на сила беше незабавен – невероятно възхищение, дори няколко дни поред детето обяснявало в детската градина колко е силен татко му и как може да премести цял автомобил, докато самото то е вътре в него.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    cambodja avatar :-|
    Jekata
    • - 3
    • + 3

Питайте гласения за шеф на Касата Комитов-какви разходи има управляваната от него Втора градска, за да издаде служебна бележка на родител за пред работодател и ги калкулатор ни повече, ни по-малко от 30 лв за лист хартия, формат А4 с подписа му и печат.

Публикувано през m.capital.bg

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал