Новият брой:
Служебната президентска република

Клиентът хареса това

Как работят българските фейсбук страници, които продават винтидж, втора употреба и нови селектирани дрехи

"Жилетка BCBGeneration размер М/L (състав вискоза) в безупречно състояние, цена 15 лв." Под снимката на дрехата във фейсбук страницата на един от многото магазини за дрехи втора употреба следват поредица от коментари, и то в рамките на 5 минути – дамите буквално се състезават коя първа ще я поръча, като светкавично напише "Аз!" или "За мен!". Често по ирония печелившият се класира заради по-бързата си интернет връзка. След малко администраторите изписват "запазено", а след още 5 минути следва нов търг. За много потребители този начин на пазаруване в т.нар. фейсбук магазини е разнообразие по време на дългия работен ден, за други истинска страст и хоби, а за трети – единственият начин как да намерят по-интересни и разнообразни марки и модели, които не се внасят в България.

Според експерта в областта на дигиталния маркетинг и социалните мрежи и част от екипа на американската компания Office One Superstore International Силвия Сотирова директната продажба в социалните мрежи, особено на модни стоки, най-различни ръчно изработени артикули, дори сладкарски изделия, става все по-възможна, защото "е много по-лесно един предприемчив младеж да направи фен страница, отколкото онлайн магазин". От друга страна, наред със забавлението и разтухата, които търси в социалните мрежи, крайният потребител не отказва да изхарчи някой друг лев за нещо ново и интересно, най-вече ако е нещо, което не може да намери никъде другаде, какъвто е и случаят с тези магазини. Според Силвия в близката година ще наблюдаваме все по-голям ръст на този тип търговия, особено в по-малките градове, където предлагането на модни стоки е ограничено.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ayay avatar :-|
    Шшшт
    • - 2
    • + 5

Вярно ли го няма Седжуик шоп в тази подборка? То е като да направиш "най-доброто от ресторантите в София" и да не включиш топ три от "Ресторант на годината"...

Нередност?
  • 2
    bilyana_dimova avatar :-|
    Биляна Димова
    • + 1
  • 3
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 2

За начало е добре.После непременно и собствено цехче за производство на нови облекла.

Нередност?
  • 4
    krasapetra avatar :-|
    Петра Красимирова

Мисля, че основната разлика е, че знаеш кой е носил дрехите и малко по-личното отношение към клиента. Освен това мисля, че от разстоянието и заради използването на компютър, дамите са по-спокойни чисто психологически, че пазарят дрехи втора употреба. Има все още някаква стигма, че дрехите втора ръка са за бедни, и мисля, че този формат успява да се справи с тези предрасъдъци. Иначе аз също си пазаря дрехи втора ръка, особено за планината. Даже намерих един текст където говорят точно за това какво може и какво не да се намери в подобен магазин като горни дрехи. http://authorbg.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8/1381-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8

Нередност?
Нов коментар