Другото лице на рая

Тайланд извън туристическите маршрути

Малко момченце играе на криеница с мен, докато майка му (встрани от тази бамбукова стена) дъвчи традиционна смес от калций и бетелови листа, която  оцветява зъбите в тъмночервено
Малко момченце играе на криеница с мен, докато майка му (встрани от тази бамбукова стена) дъвчи традиционна смес от калций и бетелови листа, която  оцветява зъбите в тъмночервено    ©  Константина Василева
Малко момченце играе на криеница с мен, докато майка му (встрани от тази бамбукова стена) дъвчи традиционна смес от калций и бетелови листа, която  оцветява зъбите в тъмночервено
Малко момченце играе на криеница с мен, докато майка му (встрани от тази бамбукова стена) дъвчи традиционна смес от калций и бетелови листа, която  оцветява зъбите в тъмночервено    ©  Константина Василева

"Туристите отиват на почивка, докато пътешествениците правят нещо друго – те пътуват", пише Алекс Гарланд в своя бестселър "Плажът". В книгата, екранизирана по-късно от режисьора Дани Бойл, се разказва за райски остров в Тайланд, който далеч не е точно това, което изглежда на пръв поглед.

Видимата красота и скритата опасност на Тайланд вървят ръка за ръка, но за да усетите и двете, трябва да погледнете отвъд туристическия чифт слънчеви очила. Докато мнозина прекарват своята почивка мечта благодарение на безсънния Банкок и тропическия чар на южните плажове, страната се управлява от военна хунта, която затяга все по-силно контрола над обществения живот.

Благодарим Ви, че четете Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Още от Капитал