Pernik's Not Dead

Перник преди арт феста "Водната кула" и четирима жители, част от съвременния облик на града.

"Само на 30 км е от столицата, а никой не знае почти нищо за Перник." Думите са на седемнайсетгодишната Стефани Богомилова. Май е права. Извън негативните клишета и вицовете, подробностите за живота в Перник и важните истории остават неразказани.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
7 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    moxy avatar :-|
    Elina Ivanova
    • - 1
    • + 29

Поредната различна и страхотна статия на Тамара Вълчева и екипа и. Много добра работа, фен съм ви. Относно Сабина Иванова - само още една статия съм чела нейна, но определено има талант. Очаквам още ваши статии. Благодаря ви.

Нередност?
  • 2
    edzi avatar :-P
    edzi
    • - 1
    • + 22

Много интересно :)

Нередност?
  • 3
    nikodim1 avatar :-P
    nikodim1
    • - 1
    • + 27

Глъдка свеж въздух! Наистина имаше нужда някой да погледне зад стереотипите за този град. Много се радвам, че го направихте. Последната работа на Сабина Иванова също беше много добра. Браво!

Нередност?
  • 4
    nikodim1 avatar :-|
    nikodim1
    • - 1
    • + 9

Опа, глъТка е думата. Съжалявам за грешката.

Нередност?
  • 5
    ana_ni avatar :-|
    ana_ni
    • - 1
    • + 23

Перник няма съперник!

Града си е екстра - на 20 минути от София, град без ужасната претовареност на София.Жалко, че не само там няма кино!

Нередност?
  • 6
    geoimg avatar :-(
    Geoimg
    • + 7

Крепост "Кракра", доколкото зная, е бутафорна(Божю-Рашидова)възстановка . Дано греша!

Нередност?
  • 7
    strayker23 avatar :-P
    Trayko Be
    • + 6

не съм ходил в перник, но сега непременно ще отида

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал