Глас от Долната земя

Фили Ладжман от радиопредаването SBS Bulgarian в Австралия

"В момента това, което ние наричаме средностатистически слушател, е: българин на 40 години, семеен, с 2 деца, с професия в IT индустрията и с доход малко над средния за Австралия".
"В момента това, което ние наричаме средностатистически слушател, е: българин на 40 години, семеен, с 2 деца, с професия в IT индустрията и с доход малко над средния за Австралия".

Българското радиопредаване по австралийската мрежа SBS (Special Broadcast Service) има 36-годишна история. "Как работим ли? С удоволствие", пише ни с три удивителни живеещата от 25 години в Мелбърн Фили Ладжман, негов водещ и главен редактор. Завършила телевизионна журналистика в Софийския университет, до 1989 г. тя води младежкото предаване "Вариант М" в БНТ. "После желанието ми да бъда част от големия свят ме отведе в Мелбърн. Почти веднага спечелих конкурс за водеща на българското предаване в SBS."

То е от най-старите в радиото, което към днешен момент информира на 74 езика. Съдържанието включва седмични тематични епизоди, обикновено между седем и десет минути, залагащи на внимателен баланс между политика и култура.

Благодарим Ви, че четете Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Още от Капитал