Зоната на бегача

Бягането като промяна и семеен проект

©  Цветелина Белутова

Специализираният магазин за бягане Running Zone съществува от малко повече от година и e плод на внимателно планиране. Тук може да намерите рядко или никога преди внасяни модели на обувки, облекло, аксесоари, а също така и консултация какъв е правилният продукт за вас в зависимост от начина на бягане и физическите ви дадености.

"Обувката за бягане е нещо много специфично. Има хора, които добре познават себе си и стила си на тичане, но това е област, в която консултация е наложителна. Изборът зависи от това как стъпваш, какви са ти целите, какви дистанции искаш да избягаш, на каква настилка, с какъв тип обувки си бягал преди", разказва 36-годишният Ивайло Петков, собственик на магазина заедно със съпругата си Мария. А третият член на екипа им, Никола, в момента е на 170-километрово състезание около Монблан. "Има много ентусиасти с навъртени километри, които са наясно, четат ревюта, следят тенденциите. Но масовият клиент, който сега се запалва, много трудно би могъл да се ориентира. Тук идва нашата роля, включително като магазин, който предлага по-специфични брандове и модели. При нас идват предимно любители, от начинаещи до хора, които бягат от няколко години и членуват в клубове."

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
5 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    maddrum avatar :-|
    maddrum
    • - 6
    • + 16

Добре, че не дадох 12 лв абонамент!

Нередност?
  • 2
    ivailosavoff avatar :-|
    ivailosavoff
    • - 1
    • + 10

В България се бъзикат с хората и ги вземат за пълни глупаци! Средната цена на тези модели в Канада е около 60 долара.
    Гледам цените и не мога да повярвам!

Нередност?
  • longin
    • - 3
    • + 4

какво безсрамие! Всичките обувки представени в рейндж 50 лв от 220 до 270
    защо няма някоя за 99 лв, ей тъй за цвят
    А един ню баланс средна хубост е 60-70 долара!

И аз няма да дам пари за абонамент, да чета статии за бутиково-мутрафонски магазини

Нередност?
  • 4
    longin avatar :-|
    longin
    • - 2
    • + 4

А има спортс-директ, и амазон ако не знаете!
    Така че тия за 259 лв ги земете, и си заврете некъде!

" начинаещите бягали с кецове..." ! ха

Нередност?
  • 5
    netizen avatar :-|
    netizen
    • + 2

Това, което ми прави неприятно впечатление при тях е, че внасят доста ограничено количество артикули. Ако си харесам някой модел е твърде вероятно да нямат моя номер, защото са имали само една бройка и някой преди това я е купил. Отнася се не само за маратонки, а и за дрехи. Не виждам каква е добавената стойност от тях, при положение, че стоката, която продават, мога спокойна да си я купя и по интернет от UK. Поне да бяха гъвкави и да ми внесат в разумни срокове това, от което имам нужда.

Цени няма да коментирам. Всеки си знае възможностите и се простира според тях.

Нередност?
Нов коментар