Новият брой: Накъде след вота
Close

Ти баща, ти майка

Уорън Кунс е транссексуален мъж на 29. В момента завършва доктурантурата си по биология. Американец е, но живее в Швеция. Горд баща е на малко момиче и щастлив съпруг на партньора си

© Личен архив

През последните три години темата за трансполовите хора все по-усилено присъства в общественото пространство. Вие усещате ли подобно отваряне към тази тема?

Забелязвам, че тук, в Швеция, няма нужда да обяснявам надълго и нашироко какво означава да си трансполов, особено трансполов мъж. За повечето хора транссексуален означава мъж, който обича да носи женско бельо. Това, разбира се, не е вярно. Доскоро много хора изобщо не знаеха, че съществуват транссексуални мъже. Сега е различно, хората знаят повече и това е добро начало.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
10 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 3
    atipova avatar :-|
    атипова
    • - 5
    • + 19

Познавам трансполов мъж, който е дядо с внуци, но в момента се преобразява в жена. В началото е супер странно. Не знаеш как да се обръщаш към него/нея, как да се държиш, за да не го/я нараниш. После свикваш да го виждаш просто като човек. В случая с трансполовия човек, който аз познавам - тя е страхотна.
    Ако трябва да съм честна с това свикнах по-лесно, отколкото че една колега има навика да ми пише 100 мейла на ден, после да идва до моята стая в офиса, да прекъсва това, което правя, за да ми каже, че ми е пратила мейл и да ми го разкаже.
    Хора всякакви. Не е нужно да се съди. Приемаш и минавате нататък.

Нередност?
  • 4
    the.naked.truth avatar :-?
    the.naked.truth
    • - 5
    • + 9

[quote#1:"Vladimir St Radoslavov"]ОПА LGBTQ платена пропаганда има още няколко подобни статии от днес[/quote]

а ти да не си мазохист? хем приемаш, че е "пропаганда", хем четеш ли, четеш и се буташ в темата, и се излагаш без предпазни средства на тая "пропаганда". не ти е чиста работата, ше знайш! ;)

Нередност?
  • 6
    doxen avatar :-(
    doxen
    • - 6
    • + 10

Ужас!!! Сбърканяци всякакви. Интересно, ако се възприема за гущер или антилопа или някакво друго животно, дали тогава трябва това 'предпочитание' да бъде удовлетворено?

Нередност?
  • 7
    sfawbg avatar :-|
    Боян Цветков
    • - 8
    • + 8

ИЗПОВРЪЩ! Не се опитвайте да представяте за норма нещо, което е ненормално. Не наричайте черното бяло и бялото черно.

Нередност?
  • 8
    areta avatar :-|
    areta
    • - 1
    • + 1

Хора всякакви, няма никакво значение дали е мъж или жена, или е преминал/а от едното в другото. Важното е да си върши добре работата и да не иска някакво особено отношение от околните.

Нередност?
  • 9
    areta avatar :-|
    areta
    • - 1
    • + 3

До коментар [#7] от "Боян Цветков":

Да ти кажа, това ми се вижда далеч "по-нормално" от съседа изявен мачо и алкохолик, който пребива редовно жена си и детето.

Нередност?
  • 10
    sfawbg avatar :-|
    Боян Цветков
    • - 4
    • + 2

[quote#9:"luda_krava"]Да ти кажа, това ми се вижда далеч "по-нормално" от съседа изявен мачо и алкохолик, който пребива редовно жена си и детето. [/quote]

Едно и също е - и в двата случая семейството е дисфункционално.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал