По следите на Магелан

Как португалецът Андре Леонардо обиколи света за една година и се върна със 140 вдъхновяващи истории на бизнесмени и предприемачи

andreleonardo.com    ©  andreleonardo.com

Първия си сериозен бизнес португалецът Андре Леонардо превръща в реалност, когато е шестгодишен. Мотивацията му идва от желанието му да се сдобие с новите на пазара дъвки със сок в средата. Баща му му предлага да свърши някаква работа за джобни, като например да му измие колата. На Андре идеята не му допада особено.

"На другия ден, в понеделник, се прибрах от училище към три следобед, отидох в градината на майка ми, отрязах с ножица всички цветя, сложих ги в една раница и тръгнах да ги продавам на съседите. Бях симпатично русо синеоко дете, предимство, което съзнателно използвах. Почти никой не ми отказа, за няколко часа продадох всички цветя. Отидох в супермаркета и поисках дъвки за всички пари. Останах като гръмнат, когато ми дадоха две кутии. Когато се прибрах вкъщи, от работа вече се беше върнала и майка ми и, естествено, изобщо не беше щастлива да види градината си", разказва Андре Леонардо за Light след участието си в Unleash в Мадрид – първото издание на международната конференция за млади предприемачи, бизнесмени и влиятелни хора, повечето от които под 25-годишна възраст.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ivanbozhidarov avatar :-|
    Wotsonsx
    • + 2

Уникално!!!

Нередност?
  • 2
    drilldo avatar :-|
    Георги Георгиев

"В един момент несъзнателно му споменах за кризата в Португалия и той посърна. Попита ме колко пъти ядем, защото при последната голяма криза там имали какво да ядат по един път седмично. Останах поразен и реших никога вече да не се оплаквам и да не споменавам думата криза."

Европейци, мислете си за този момент следващия път, когато протестирате за социалния СИ пакет.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал