"Докато смъртта ги раздели", каза Дарт Вейдър

Все по-малко хора се женят. Дори и в Лас Вегас

Работното облекло на Калин Иванов често е костюм на Дарт Вейдър или на Батман, а работата му е да жени хора в Las Vegas Wedding Chappel в Лас Вегас. Това е призванието му от четиринайсет години, защото Калин е "министър", но не на някакво имагинерно министерство – така наричат хората, оторизирани от държавата да бракосъчетават. За времето, откакто е част от екипа, той е оженил хиляди хора от цял свят.

Las Vegas Wedding Chappel е създадена през 1999 г. "Шефът ми е бил един от главните актьори в популярно шоу в Лас Вегас от хотел "Тропикана". Така му идва и идеята за тематичните сватби." Самият Калин съвместява много длъжности: освен че бракосъчетава, понякога е и фотограф и актьор. Но въпреки спада на браковете, който принуждава шефовете му да намаляват разходи и да съкращават персонала, той смята да остане – работата му харесва. "Но е и много уморителна. Американците не издържат и месец и напускат. Само емигранти като мен се задържат." Освен заплатите на персонала друг огромен разход се оказват и рекламите в Google. "Ако не излизаме на първата страница в търсенията, нямаме никакъв шанс да оцелеем в тази сфера."

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове