С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK
Вход | Регистрация

// Light / Тема

6 28 окт 2016, 13:33, 73458 прочитания

Там, където сме

В този брой събрахме личности, които са важни елементи от средата, в която живеем през последните няколко години. Те са алтернатива на новините с кръвожадни заглавия, данните без пулс, безплодните статистики, изместения фокус, популисткото говорене. Имат ценности и мечти, свързани с житейския и професионалния си път. Вярват в себе си и в това, което правят. За тях са нашите страници, защото Light винаги е разказвал истории, които дават перспектива, смисъл и светлина.

• LinkedIn
  • Twitter
  • Email
  • Качествената журналистика е въпрос на принципи, професионализъм, но и средства. Ако искате да подкрепите стандартите на "Капитал", може да го направите тук. Благодарим.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg
Косена Кирчева,
която има право да гласува за пръв път

Илюстрация

Уча в 32 СУИЧЕ "Св. Климент Охридски" в паралелка с английски и испански език. Обучението ми дотук бих описала като скучна подготовка за това, с което реално искам да се занимавам – интериорен дизайн. Избрах го, защото като интериорен дизайнер ще трябва по цял ден да разглеждам и подбирам различни мебели в различни стилове и това е страшно интересно. Ще продължа учението си в България, защото смятам, че в последните години София се развива доста добре и тук има реализация.

Не съм сигурна дали трябва да гласувам тази година, тъй като не съм много добре запозната с кандидатиралите се. Мисля, че е изключително важно да се гласува, иначе оставяме бъдещето на държавата си в ръцете на някого, чиито интереси може да не ни допаднат, но рано или късно ще се сблъскаме с тях. Мисля, че е крайно време политическите постове в България да спрат да се предават по кръвен път. Интересувам се от политика. Още съм малка, но се надявам след време да имам възможност да допринеса за решаването на някои обществени проблеми. Моите съученици не се интересуват от тези въпроси и рядко мога да ги обсъждам с тях. Искам да дам всичко от себе си в университета и да стана успял интериорен дизайнер.

Гласуването на предстоящите президентски избори породи дебати заради "задължителния" си характер. Според Изборния кодекс санкцията за негласуване е заличаване от избирателните списъци, но след неупражняване на правото на глас два поредни пъти на едни и същи избори. За да бъде заличен гражданин от списъка, той трябва да не гласува без уважителни причини. Според ЦИК, когато гражданин има уважителна причина за негласуване, той трябва да я декларира в местна администрация. Очаква се окончателно да бъде одобрено отпадането на тавана за изборните секции зад граница, но само за страните от Европейския съюз, както и вота "Не подкрепям никого", но само на мажоритарните избори. Изборният кодекс ще се променя дни преди президентските избори заради методиката за отчитане на резултатите от тях - гласове "Не подкрепям никого" се броят само за избирателната активност, но не и при определяне на крайния резултат.
  • Facebook
  • Twitter
  • Зарче
  • Email
  • Ако този материал Ви е харесал или желаете да изразите съпричастност с конкретната тема или кауза, можете да ни подкрепите с малко финансово дарение.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg

Прочетете и това

Лекари на ръба на нервна криза 1 Лекари на ръба на нервна криза

Хората в помагащите професии са най-застрашени от "прегаряне", затова грижата за психичното здраве е от полза за всички

7 юни 2019, 6610 прочитания

Какво е да си писател в днешна Русия Какво е да си писател в днешна Русия

Страховете и надеждите на Дмитрий Глуховски и Мария Степанова

5 юни 2019, 3102 прочитания

24 часа 7 дни

Капитал

Абонирайте се и получавате повече

Капитал
  • Допълнителни издания
  • Остъпки за участие в събития
  • Ваучер за реклама
Още от "Тема" Затваряне
Около света в работно време

Инициативата Remote Year е пътуващо coworking пространство - специалисти от различни области и различни държави пътешестват, живеят и работят заедно в продължение на една година

Диференциран ДПС

До какво реално ще доведат идеите за по-ниски ставки на ДДС, с които се заиграват политиците

На върха на рекламната стълбица. Отново

guts&brainsDDB стана агенция на годината за шести път в творческия рекламен конкурс ФАРА

"Слънчо" поглежда отвъд хоризонта

С проект по "Конкурентоспособност" за 1.6 млн. лв. компанията ще започне да изнася детски храни в региона

България изнася все повече машини и авточасти

Увеличението във външната търговия през 2015 г. идва основно от пазарите на ЕС. Спад има при суровините, но той е ценови

Кино: "Момиче"

Млада балерина е родена момче и се бори с това

Пътят към голотата

Изложба с актова фотография на Георги Ст. Георгиев от началото на ХХ век