(До)волният ездач

Защо е лесно, евтино и полезно да практикуваме конен спорт

Урок по езда    ©  ezda365.com

Тодоровден, или Конският Великден (4 март), е само формален повод да поговорим за теорията и практиката на ездата.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
3 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    tanya.k.kirova avatar :-|
    tanya.k.kirova
    • - 2
    • + 2

Неизменно ме изумява категоричността на съжденията на г-жа Дончева, която (добре е редакционния екип на Капитал да беше изяснил поне за себе си това) извън журналистическите си изяви, никога не се е занимавала професионално с конен спорт. "Материалчето", призвано да представи ползите от ездата, рязко изпада в меркантилно изтъкване на няколко спортни обекти за сметка на други, които са "разгромени" мимоходом и много - напълно неспоменати по неясни причини. Обективно и полезно, няма спор!

Нередност?
  • 2
    cristo_n avatar :-|
    cristo_n
    • - 1
    • + 6

Евтино???!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!!!!!!!!

Нередност?
  • 3
    damianrm1 avatar :-P
    damianrm1
    • - 2
    • + 5

безопасно?!? Аз съм практикувал 4 бойни стила 20 години като хоби, последния е - бой с мечове в рицарски стил, практично и брутално ... Внимаваме и няма контузии, нямал съм ВЪОБЩЕ сериозни контузии от тези ми занимания, а основно спаринг винаги съм правил ...

Качвал съм се веднъж на кон-ми падане от 2.5-3 метра няма как да леко, ще чупиш нещо и то на гадни места, като крака, таз, дупе /гръбнал/, а ако коня е в галоп за цял живот контузии ще получиш ...
    Ските са Н1 в спортовете с контузии, коне са първата 5-ца по контузии.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал