Сам извън вкъщи

За ползите от пътуването соло

"Сама?! Ама сигурно познаваш някой там? Не? Е браво, браво" Подобни възклицания в компанията на вежди, изстреляни към темето, бяха най-честата реакция на "отивам в Азия сама". Соло пътешествията са отдавна популярни по света, но у нас не се доверяваме току-така на някакви си тенденции. Да видиш света самостоятелно вместо в организирана група, особено ако си жена на 20 и няколко, явно изглежда странно, може би дори безразсъдно. Аз обаче го направих и съм убедена, че е едно от най-полезните неща, които някога съм вършила за себе си.

И така, опитах се да изтръскам багажа си от предразсъдъци и тръгнах на 5-седмична обиколка през Тайланд, Лаос и Камбоджа.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
5 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    wae20528991 avatar :-|
    wae20528991
    • - 16
    • + 7

Чиста глупост, нищо друго. Погледнете нивата на изнасилвания и убийства в тия държави, после поемайте сами на път. Особено нивата на изнасилени туристки. После се запознайте с културните особености и местото на жената в тия общества.
    Сама жена дори в рамките на ЕС е опасно да се движи вече, имайки предвид броя на имигрантите и криминогенната обстановка, произтичаща от тях, пък какво остава за другите континенти. Жена винаги трябва да пътува с мъж до себе си, особено ако е млада и привлекателна. И то мъж, който може да я защити, а не мухльо. Или в най-лошия случай да пътуват в група от поне 3 жени, стига да не са и трите под 20 години.

Нередност?
  • 2
    xja08508355 avatar :-|
    xja08508355
    • - 2
    • + 7

wae20528991 Вие къде за последно пътувахте в "тия държави", че така отхвърляте препоръката на автора?

Нередност?
  • 3
    sinibaldi avatar :-|
    Francesco Sinibaldi
    • + 1

In the part of a melody...

Near a small
    oak a fine bird
    is singing and
    this melody,
    with a little
    desire, arrives
    in the darkness
    to cover a feeling...

Francesco Sinibaldi

Нередност?
  • 4
    petiapw avatar :-|
    Petia Whitmore
    • + 3

Вече два месеца обикалям България почти изцяло соло и преживяването е прекарсно. Ако на някой му се чете - може да види тук: http://www.flyingraconteur.com/blog/ и тук: https://www.facebook.com/FlyingRaconteur/

Всеки пътешественик трябва да похожда разумно и да се грижи за безопасността си и точно това е описало момичето. Напълно разбирам и споделям любовта й към соло пътувания - ненадминат начин да видиш света....

Нередност?
  • 5
    anieze1 avatar :-|
    anieze1

Какво е в основата да пътуваш соло? Себеопознаване?

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал