Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Ако съществува издание, в което няма да намерите материал тип "Топ 5 събития този уикенд в Лондон", то това е онлайн списанието Post-Pravda. Проектът е роден след посещение на част от създателите му в Киргизстан, след културния шок, който им носи Бишкек и въпросите за това как се променя естеството на пътешестването, какво е правилното отношение към чуждите култури, способни ли сме да ги разберем наистина и колко време отнема това. На фона на антитуристическите протести в градове като Барселона и Венеция през 2017 г. и проблемната джентрификация на много места из света въпросите им звучат актуално.
"Бихме искали разказите за пътешествия, които публикуваме, да хващат вниманието на читателя, да съдържат хумор и да странят от клишетата", казва Патрик Дули от Канада, един от редакторите на онлайн списанието. "Пътеписите могат да зададат сериозни въпроси, да предизвикат нормите. Списанието ни е разглеждало теми като психичните заболявания, социалното неравенство, експлоатацията".

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Колкото пътешественици, толкова и методи за странстване. Аз също обичам да се подготвям и с пътеписи, мемоари или литература, която се случва на мястото, което предстои да посетя. Но не налагам този подход на всеки - и блоговете, и Инстаграм си имат своето място в палитрата на информационните източници.
http://www.flyingraconteur.com/blog/
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.