Железопътни дневници

Влакови маршрути в Европа, които ще направят ваканцията ви необикновена

Shutterstock    ©  Shutterstock

Пътуването с влак вече е един от най-бързите и удобни начини на придвижване в Централна и Западна Европа, който дава възможност за опознаване на Стария континент по неповторим начин и превръща пътуването в романтично приключение.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    azavel avatar :-|
    Izmirliev
    • + 4

Преди година и половина направихме Будапеща-Виена-Прага-Будапеща преди Коледа с влак. Беше страхотно, но ако се купят билети от унгарската и чешката железопътни компании, цените са доста по-ниски от тези, които са написани в статията.

Нередност?
  • 2
    nikolaymin avatar :-P
    NMink
    • - 1

"Влакови маршрути в Европа, които ще направят ваканцията ви необикновена" и черешката на тортата - до Истанбул от София с "нощен, със спален вагон." хахах...

Нередност?
  • 3
    cap_caveman avatar :-|
    Камен Златанов
    • + 3

До коментар [#2] от "
    NMonk
    ":

Въпрос на вкус. Аз лично, обожавам пътуването с влак, било то и 10 часа. Важното е да не " хейтваме" избора на другите, нали?

Нередност?
  • 4
    nikolaymin avatar :-|
    NMink
    • - 1

До коментар [#3] от "cap_caveman":

Разбира се. Не това ми беше идеята, а че някои от описанисаните влакови маршрути, които ще ти направят ваканцията необкиновена в комбинация с нощен влак София-Истанбул ми се видя малко като лош виц.

Нередност?
Нов коментар