

Лия Панайотова

Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
По данни на НСИ през 2017 г. общо 26 992 души с българско гражданство са емигрирали от страната. Най-многобройни са младите хора на възраст 20-35 години. Официалната статистика не предоставя информация за това колко от тях са се почувствали принудени да живеят другаде, защото не могат да обичат свободно или да узаконят партньорството си в България. Рая Иванова и приятелката й са от тази група: "Да си в еднополова връзка означава различно отношение на околните към теб. Затова не живеем в България от години."
Изразът хетеронормативно общество описва социална среда, в която всеки, който не е хетеросексуален, бива възприеман негативно. Въпреки че европейското законодателство се опитва да се бори с всякаква дискриминация, всекидневното практическо приложение на тези принципи, изглежда, невинаги дава резултат.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Наистина много хубав мат'рял! Обаче, за съжаление, дискриминацията е част от човешката природа, който трудно се преодолява. Много ми е тъжно да видя, че дискриминацията съществува и вътре в самото гей-общество. Там има много под-групи, които също са обект на дискриминация от своите, като например по-женствените мъже, или по-възрастните, или HIV-позитивните, или по-дебелите, и т.н. и т.н...
Решил съм да ставам гей. Много е cool.
До коментар [#2] от "Nedyalko Lazarov":
"простотията няма почивен ден" казват...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход