Направи си сама

Курсовете по строително-ремонтни дейности за жени рушат стереотипите

"След последния много разочароващ ремонт, когато ми зазидаха електричеството в банята, твърдо съм решила да не оставям повече майстори сами вкъщи. Затова съм тук, да се науча как се слагат плочки, защото ми писна от самозвани експерти, които дори не са прочели упътването и спецификите на материалите", казва програмистката Ана Дилова. Днес тя е една от близо двеста жени, участнички в събитието Women's Night в софийския магазин на BAUHAUS.

За участие в безплатните курсове за строително-ремонтни дейности са дошли жени от всички възрасти с най-разнообразни професии (фризьорки, юристки, програмистки). Най-младата е ученичка, най-възрастната - пенсионерка на 75. Много от тях са се сблъсквали с всякакви предразсъдъци и подмятания през годините – "това не е женска работа", "не задавай глупави въпроси", включително и от майстори, на които плащат добре, за да си свършат работата. "Последно ми обясняваха, че аз не разбирам и нямам право да искам по-високи изводи за водопровод, при положение че водопроводчикът беше 1.50 м висок, а аз съм 1.70, тоест дори не се съобразяват със специфичните нужди, които имам, а това си е моята кухня", разказва Ана Дилова.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    qvd50491823 avatar :-P
    Костадин Иванов
    • + 3

Късно ми е да предлагам брак на тези жени.
    Освен това отдавна лепя плочки, шпакловам и се оправям с ВиК и Ел. инсталации.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал