Галина Дългото чорапче

Социалният цирк на осиновената в Дания Галина Риом-Ройбек учи децата у нас на приобщеност, емпатия и вяра в себе си

Десетгодишно момче обикаля из двора, балансирайки върху велосипед с едно колело (т.нар. юнисайкъл), незрящо момиче жонглира, други деца усърдно репетират акробатичните си умения – тази необичайна циркова трупа от тридесет деца скоро ще излезе на сцената в София по време на Мини арт фестивал. Галина Риом-Ройбек е тяхната треньорка, приятелка и пътеводна звезда в омагьосващия свят на цирка. Самата Галина е родена в Ямбол, но на четиригодишна възраст е осиновена от датчани, израства в Дания и учи цирково майсторство в Копенхаген.

"Още си спомням дните в дома за сираци – беше много трудно, помня нуждата да се боря за всичко – от храна до внимание. Спяхме много деца в едно малко легло", разказва Галина Риом-Ройбек. През първите си години в Дания тя има нужда от време за адаптация след травмиращите преживявания, с които е започнал животът й. "Създавах доста проблеми в началото, добре че родителите ми бяха много търпеливи, а и педагози, обучени по системата на Рудолф Щайнер. Те ми помогнаха да намеря стабилна точка в живота си и да започна да контролирам емоциите си." Майка ѝ и баща ѝ я учат как да използва потенциала си творчески, да експериментира с различни изкуства, да е в досег с природата и да знае, че винаги може да разчита на тях. "В началото бях емоционално нестабилна, но физически много силна и безстрашна, съвсем логично можех да постигна успехи в спорта – тренирах всякакви спортове, най-вече спортна гимнастика и езда."

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    sonique avatar :-|
    Sonique Kov
    • - 3

Не мога да повярвам, че за такова дете - здраво и четиригодишно, не е имало осиновители в България....

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал