Шоуто трябва да продължи, но как
Пандемията промени значението и начина на работа на вечерните шоута, независимо дали говорим за Джон Оливър или Николаос Цитиридис
Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
"Коронавирусът е Тимъти Шаламе на вирусите - беше навсякъде, преди да разберем как точно да го наричаме", казва Джон Оливър в един от последните епизоди на Last Week Tonight по HBO, на бял екран, без публика или записан смях. Шегите увисват без реакция, но това ги кара да звучат дори по-саркастично. Както някои коментари в YouTube отбелязаха - всичко изглежда все едно Оливър води шоуто си от отвъдното.
"Да се шегуваш без публика звучи странно, но знам, че всички колеги преминават през едно и също в момента, това ме кара да се чувствам по-малко самотен в процеса", казва Сет Майерс пред CNN. От началото на пандемията той избира сам дрехите си, излъчва предаването от iPad, създава сценария много по-бързо от преди, съгласува и изпраща редакциите по него през Dropbox, гостите се включват предимно през Zoom. "Най-сюрреалистичното усещане е да кажеш на децата си "Татко отива да прави телевизионно шоу" и просто да отидеш до тавана с лаптопа си. Чувствам се като алкохолик, който си измисля истории, за да довърши скритата бутилка."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Разбираем е умнокрасивитетският избор да пишете за Цитиридис, но истината е, че този проект е достатъчно неуспешен - и откъм рейтинги, и откъм качество, и откъм изработка.
В момента върви на абсолютен инат по БТВ, защото спирането му ще е поредното доказателство, че мениджърката на вътрешните продукции не може да стартира нови формати. Шоуто е лошо копие, дори визуално, на Джими Фалън, логото дори им е същото!
Цитиридис и екипът на предаването му само могат да палят свещи за коронавируса, защото той е временно оправдание за неуспеха на тази продукция.
Правенето на ежедневно вечерно шоу е страшно скъпо занимание, затова в много държави по света просто излъчват оригиналните американски продукции със субтитри на местния език. В Бълхария обаче продължават опитите с евтини местни имитации, за да може народо-населението нарочно да бъде държано просто и ограничено, и да бъде изолирано от това, което се случва навън в света. И разбира се, да се подхранва мита за "български шоубизнес" в една застаряваща държава, в която са останали само една шепа хора. Хем смешно, хем много тъжно. Това обаче е част от целенасочения сценарий за опростачване на нацията, който виждаме че дава отлични резултати.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.