10-те ефекта от кризата в Перник
Преди година напуканото сухо дъно на язовир "Студена" стресна обществото, но сега сякаш е позабравено, а инерцията за промяна се губи
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Една година след обявяването на водния режим в Перник много от въпросите остават без отговор.
- Направиха се много "резки" движения - и от прокуратурата, и от министерствата, но ефектът е само повърхностен.
- Въпреки спешно похарчените 60 млн. лв., създадените нови институции и закони истинската реформа в сектора все още е мираж.
Когато през ноември миналата година официално беше обявен воден режим за Перник и околните села, жителите от района не бяха твърде изненадани. Всъщност още от лятото, месеци по-рано, те живееха на скрит режим, без да знаят кога от чешмите им ще потече вода и кога ще спре. Държавата обаче беше озадачена - тиктакащата бомба на водната криза осветли безумно управлявания (или по-скоро пренебрегван) години наред ВиК сектор.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Вярно...кво става с Перник. Има ли чиста вода, няма ли или лапнаха "големите пари" подхвърлени от Баце му и купуват вода от магазина.
С това точене на язовири от нароилите се ВЕЦ-ве на партийни функционери и приближени, проблема явно ще продължи да се задълбочава:
https://bird.bg/powerplants/?q= ВЕЦ
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.