Сбогом на оръжията?

Фотографският проект "Невинни години – децата и оръжията в САЩ" на французина Лоран Бадеси цели да привлече вниманието на законодателите върху проблема с все по-младите любители на оръжия

Селена М., 12 г., Тексас 2016: "В оръжията ми харесва това, че произвеждат изстрел"
Селена М., 12 г., Тексас 2016: "В оръжията ми харесва това, че произвеждат изстрел"

"Насилието със законно притежавано оръжие е другата агресивна и смъртоносна пандемия, с която трябва да се бори американското общество", написа д-р Белал Джоузеф, активист за предотвратяването на свързаните с оръжия престъпления и шеф на спешното хирургическо отделение на университетската болница в Аризона, в официално писмо до Конгреса на САЩ само седмица преди там да нахлуят привържениците на Доналд Тръмп.

Именно по време на неговия мандат американската организация Guns Down America изнесе тревожна статистика - броят на престъпленията, извършени със законно или незаконно притежавано оръжие през април 2020 г., са скочили с 15 процента спрямо същия период на 2019 г.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове