Revolut ще предлага карта за покупка на стоки и услуги с отложено плащане
Първият пазар на финтех компанията ще е Ирландия, очаква се да влезе в още европейски държави
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Финтех компанията Revolut, която е една от най-популярните платформи за алтернативни разплащания и в България, навлиза в сегмента buy now, pay later (BNPL). При него се купуват стоки и услуги на компании партньори, като клиентът плаща стойността на вноски в рамките на опрeделен период.
Първият пазар, на който Revolut са избрали да се случи това, е Ирландия, където компанията има 1.9 млн. потребители. Информацията е на Bloomberg, които цитират съобщение на Revolut. Така платформата, която предлага услуги от разплащания и криптоборсови инвестиции до депозити, разширява още повече своята гама от услуги, развивайки концепцията за финансов супермаркет.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.