За по-малко от три години българските потребители на Paysera са се удвоили
Близо 50 хил. клиенти на финтех компанията са направили разплащания за над 533 млн. лв. през първото полугодие, или ръст от 44%
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
- През първата половина на 2022 г. с Paysera България са извършени 104 хил. трансакции, като две трети от тях са международни преводи
- Най-голям е ръстът в щатските долари и британските лири. В топ 5 на валутите са също български лев, евро и румънска лея
- За 6 месеца българите са закупили злато на стойност 491 хил. лв. - с 65% спрямо същия период на 2021 г.
Българските частни и бизнес потребители все повече се насочват към финтех компаниите като алтернатива на банковите услуги. Например, последните данни, предоставени на "Капитал" от платформата за разплащания Paysera показват, че за по-малко от три години клиентите й са се удвоили и вече са близо 50 хиляди, а от тях 7 хил. са компании. Глобално потребителите й са 1.07 млн., като 70 хил. са бизнес клиенти.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Аз ползвам ePay.bg от повече от 15 години. Тя е първата на пазара ни, българска компания, която предлагаше онлай разплащане преди дори някои банки да започнат да го правят.
Разплащаш, изпращаш, получаваш, купуваш винетки, плащаш данъци... Преводните такси между банковите трансфери са по-ниски от таксите на банките. Работиш с различни банкови карти на различни банки. Нямаш месечни такси, нямаш такси и условия за плащане на комунални услуги...
Просто се чудя, ако тази статия не е платена, защо се набляга на рекламния елемент и не се споменават алтернативите, както и българското, което плаща заплати на българи и данъци в България? Защо?!
До коментар [#1] от "Men":
1. Сравняваш точно кон с кокошка. ePay (използвам ги дори по-отдавна от теб - от декември 2000 г.) много бързо създадоха една внушителна за времето си платформа с много възможности и... си седнаха на гъзовете. Не се сещам кога за последно са представили нещо сериозно, авангардно или дори особено добре работещо. Явно собствениците са доволни от състоянието на нещата, а и като гледам финансите на три от компаниите в групата (Датамакс, Ипей и Изипей) обемът и растежът са впечатляващи.
2. Като цяло намирам поривите да се препоръчва винаги българското, понеже плащало данъци тук, за безсмислени. Ако нещо небългарско ти пести огромна сума пари, и ти оставя далеч повече средства за харчене в България, какво правим? Мен лично 2016 г. Paysera ме избави от "лукса" да плащам по 20 евро на изходящ и 7 евро на входящ SEPA превод, с който ме деряха всичките български банки. Какво точно очакваш от мен в случая? Да милея за българския банков сектор, който е отпрал корем до коленете и тая година ще удари два милиарда печалби?
Но ако все пак държиш да чуеш нещо, от което да се успокоиш, Paysera също има щат в България.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.