Как високите цени на имотите могат да навредят на икономиката
Ново изследване проучва последствията както в Китай, така и в западния свят


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Интересът на икономистите към земята нараства и намалява с течение на времето. За политикономистите от VXIII и XIX век тя е в основата на разбирането им за света. Според тях разпределението на приходите от наеми и аренди от собствеността върху земята може да обясни увеличаващата се разлика между богатите и бедните, както и всякакви други икономически проблеми. Икономистите се интересуваха по-малко от земята през XX век.
От началото на хилядолетието обаче те все повече обсъждат въздействието, което рестриктивните закони за зониране имат върху икономическата продукция на градовете. Глобалната финансова криза предизвика увеличаване на изследванията за последиците от спадовете в цените на имотите. Балансите на банките са склонни да отслабват и притеснените собственици харчат по-малко, което потенциално предизвиква рецесия. Затова и жилищният срив в Америка през 2007-2009 г. е дълбоко проучван.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Лихвените проценти със сигурност ще афектират пазара на недвижими имоти, а този процес вече започва се се усеща и в България макар и все още слабо.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.