Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Списание "Форбс" публикува класация на най-големите данъкоплатци в САЩ за изминалата фискална година. Подреждането може да се стори изненадващо за мнозина, тъй като в топ 25 отсъстват много от гигантите на американската индустрия.
Авторите на класацията подчертават, че в списъка не са включени много компании, чиито приходи превишават тези на водещите данъкоплатци. Автомобилостроителите Ford и General Motors с годишна печалба отсъответно 20 и 9 млрд. долара, са платили данъци за едва 270 и 570 млн. долара заради значителните загуби, понесени година по-рано.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
България като верен последовател на хамериканската политика/ данъчна/, трябва да е последовател и в империалистичната политика. Да поискаме Дакия, Македония, Сърбия, а защо не и Унгария, излаз на Босфора и Егея. Няма да ни ги дадат, но ще направим съюз с С. Корея, ще си внесем ракети/ които евентуално достигат бреговете на западното крайбрежие на Атлантика, кой ще се бие ли, ще обещаем на македонците всичко завладяно/ да не ни обвинят в колониализъм/ , взимам си хапчето и си лягам до булката. На вас оставям да гадаете какво е хапчето.БЪЛГАРИЯ на ДВА океана.
До коментар [#1] от "tatkoruso":
Вече взимам да се чудя що за идиоти са взели да четат тоя весник.
Не че нещо променя за мен, ама се чудя как ги смятат тия проценти.
Примерно за Apple при 128 милиарда приходи и 33 млрд. чиста печалба как 4 млрд. данъци са 24,6% данъчна ставка, била тя ефективна или не?
[quote#3:"jonson"]Не че нещо променя за мен, ама се чудя как ги смятат тия проценти. [/quote] /04/16/which-megacorps-pay-megataxes/ apple-business-washington-corporate-taxes.html
В оригиналната статия е обяснено как чрез загуби от предни години, от дъщерни компании и клонове работещи в чужбина може да се намали данъчната тежест. Примерно печалба от клона Apple в Ирландия не се облага в САЩ, но ако има загуба то тя може да се използва за да се намали таксуемата печалба на компанията майка. Още повече Apple оперира в Европа точно през Ирландия и така вместо да плаща корпоративен данък от 24% в Англия(за пример) тя плаща само 12.5%. Просто се възползва от закона. Същото прави и Гугъл(пак от Ирландия) и Амазон(чрез Люксембург).
Статията:
http://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2012
И още една с малко разяснения:
http://www.forbes.com/2011/04/13/ge-exxon-walmart-
Благодаря за разяснението!
Така, значи за сведение на всички противници на плоския данък. Явно фирмите се развиват добре при 10-12% данък. Американската администрация го е открила и го осъществява. Останалите приказки са от лукаваго.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.