Графика на деня: Какво мисли Европа за емигрантите
В много страни вярват, че емигрантите са бреме и се притесняват от хората, които идват от държави извън ЕС
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Голяма част от населението на някои от най-големите европейски страни вярват, че емигрантите са бреме за тяхната държава. Проблемът е най-изострен в Гърция и Италия, където тези настроения се споделят от над 60% от хората. Същевременно в Германия е много по-популярна идеята, че емиграцията прави държавата по-силна.
Притеснение сред местното население предизвикват най-вече емигрантите, които идват от страни извън ЕС, като отново Германия и Англия са сред най-либерално настроените държави.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
На Берлинската стена за 28 години са загинали 136 души. И това беше възмутително нарушене на правото на свободно придвижване.
Тази година само от едно от потъналите корабчета с емигранти от Африка и загинаха над 700 души. Но това не е осъдително и вместо ЕС да помогне за осъществяването на свободното им придвижване той щял да връжа емигранти. Е защо така?
При това тази работа с гинещите африканци в средиземно море не е от вчера, а се точи с десетилетия и цифрите са ужасяващи. Разбира се ЕС няма да направи нищо за да предотврати такива жертви. Той не се и кани, все пак става дума за "унтерменши".
До коментар [#1] от "kihano":
Пъцко, ако искаш можеш да им пратиш една повикателна на 4-5 Тошко Африканте - може да ги настаниш във вас. Между тебе и жената, няколко може да настаниш и при децата. Дай личния пример и цял ЕС ще те последва :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.