Държавата продължава да крие договори за обществени поръчки (видео)
Според Програма Достъп до Информация все още никой не е санкциониран за неспазване на закона
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
"Ние настояваме да се публикуват в интернет договорите, свързани с обществени поръчки. Процентът остава много малък, а понякога дори и информацията, която трябва да се въвежда в регистъра на обществените поръчки, не се въвежда", каза Александър Кашъмов от Програма Достъп до Информация по време на представянето на годишния доклад на организацията. Той съобщи, че Законът за достъп до обществена информация (ЗДОИ) изисква това още от 2008 г., но въпреки това все още има такива дела в съда.
Докладът на организацията посочва, че и тази година няма санкционирани служители за неспазване на ЗДОИ, а има дори случаи на неизпълнение на съдебни решения. "Оставаме с впечатлението, че липсва способност в изпълнителната власт тя да накара висш чиновник да изпълни съдебно решение. Какво остава за декларираните борби с корупция и престъпления по високите етажи на властта", коментира Кашъмов.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
"Какво остава за декларираните борби с корупция и престъпления по високите етажи на властта". __________________________________________________ ____
Една малка стъпка към отговорът: В мафиотските държави,като България, Гвинея-Бисау, Черна гора, Миянмар (Бирма), Украйна и Венецуела, националният интерес и интересите на организираната престъпност са изключително преплетени." Може да се прочете в статия на Мойзес Наим в американското сиписание Foreign Affairs в броя му май/юни.
„Положението е особено драматично, защото зад академичния тон на автора, който може да си позволи да нарича нещата с истинските им имена, има и реална политика. А нейните интереси са хора като Бойко Борисов да бъдат на власт. "Кучи син, но наш кучи син" - е казал Рузвелт за диктатора Сомоса баща. Ето защо преди година посланик Уорлик дойде лично в парламента да брани "кучия син" от шокиращите данни за него в американските дипломатически доклади, впрочем обилно цитирани от Мойзес Наим. „
/ http://www.bivol.bg/mafia-states.html / Сряда, 16 Май 2012
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.