"Репортери без граници" определи 10-те най-опасни места за журналисти
Журналистите стават втори най-голям враг на режимите след движенията, искащи демокрация


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
66 убити журналисти (16% повече от миналата година), 1044 арестувани, 1959 са станали жертва на физическо насилие и заплахи, 499 медии са цензурирани, 71 са отвлечени, 73 са принудени да напуснат страната си, 199 блогъра са арестувани, други 62-ма са станали жертва на физическо насилие.
Това са данните на "Репортери без граници". Тази статистика е редовна, но за първи път неправителствената организация класира и десетте най-опасни места по света за изпълняване на журналистическата професия.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Интересно ми е защо някои журналисти ходят на такива места - със сигурност парите не могат да те мотивират да си жертваш живота и най-вероятно желанието хората да разберат какво се случва някъде също не е водещо. Може би волята да се опълчиш, да си свършиш работата така, както смяташ, че е редно, тръпката да пожертваш повече от другите - за мен това е мотивацията им. Поклон.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.