Британските милиардери продължават да забогатяват въпреки кризата
Челната тройка по богатство в Обединеното кралство се оглавява от чужденци
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ножицата между богати и бедни във Великобритания се е разтворила допълнително през миналата година, показва проучване на седмичника Sunday Times, цитирано от БТА.
Всяка година вестникът публикува списък на богатите, като според последното му издание през миналите 12 месеца те са увеличили имуществото си до рекордно равнище, а доходите и спестяванията на средната класа намаляват под натиска на инфлацията и ниските лихви.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
11 коментара
Да са им живи и здрави!
А междувременно разликите в социално-икономическото неравенство се задълбочават все повече по цял свят, като започнем със САЩ и завършим с Индия и Китай.
След индустриалната революция интелигенцията се превърна в група черпаклии, следящи посоката на вятъра и безмозъчните деморализирани тълпи останаха на произвола на индустриалците и финансистите.
Шепата свръхвлиятелни богаташи подкрепиха и се възползваха от пропагандирането на "американската мечта": ето, ние ви даваме безкрайни възможности - работете и се борете, всички можете да станете богати като нас един ден. Теглете кредити, пълнете пазарските колички и живейте като за последно! Само ни оставете да правим каквото си искаме!
Напоследък доста хора се осъзнаха, други тепърва ще го направят, но дали не е твърде късно? Ще поживеем, ще видим.
Не само британските.
Ще облекчат максимално Господ кога почне да чисти земята от тях...
До коментар [#1] от "КЛЮЧАРЪ":
+++ За съжаление, сте прав. За щастие, сте прав и, че много хора се осъзнават. Дали това обаче е достатъчно?
До коментар [#1] от "КЛЮЧАРЪ":
До коментар [#4] от "omniam":
И какво са осъзнали ?
Напълно нормален ефект.
Когато се печатат пари най-много печеялт тия дето са авери на печатаря.
Пролетарията ще го духа, независимо какво го омагьосват лидерите му, защот по дефиниция всички лидери се грижат на първо място за собствения си интерес.
Справка - текущия лидер на ПЕС в Европа.
Първите трима "британски милиардери" са индиец, узбек и литовски евреин :)
До коментар [#7] от "aralambi":
И на мен ми стана интересно, примерно Митал, който експлоатира робския труда на своите сънародници, но не му е кеф да живее при тях, въпреки, че в Индия богатството му би струвало в пъти повече. Същото и за останалите, които не са изключения. Богатсвото се произвежда в бедните страни, а се изнася към богатите, правейки ги още по-богати, това е световният икономически закон днес. Едно време е имало квартали за богати, вече има държави за богати.
Митал е лейтенант на Ротшилд, който е най-големия акционер в частните централни банки. Митал е само машата, която се ползва за да изкупува ресурсите на света с монополно напечатаните хартийки-без златно покритие, защото злато за толкова хартийки няма.
Митал живее в Лондон, но в онази част на Лондон наречена Ситито, която е под частната юрисдикция на клана Ротшилд. Там има друг вид полиция и законите на Великобритания на важат.
Нищо ново под слънцето. Периодично такова натрупване на капитал води до безредици и революции, след коите централизацията се намалява и айде пак отначало. Френските крале са имали навика да изколват кредиторите си 1-2 пъти всеки век за да решат стопанските кризи и много историци доказват това като успешна практика в разширяването на френската колониална власт, в сравнение с Испания например. Последния който отказва да спази традицията предизвиква френската революция.
Маркс е много хулен в предлагането си на алтернативи на капитализма(и с право) , но в анализите си тези процеси са много добре аргументирани от него.
При забързаната ни икономика в наши дни обаче ще ни са наложи да точим ножовете на топ-банкерите и богаташите по веднъж на всеки 10 години. Нужна е реформа. Но с това дърто население на контитента просто няма откъде да дойде.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.