Банковият данък в Унгария стана от временен постоянен
Банките се надяват Орбан да разхлаби финансовата политика


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Унгарските банки, които плащат най-високите данъци в Европа, разчитат на разхлабването на финансовите политики на страната, след като икономиката започне да се възстановява, заяви председателят на местната банкова асоциация, цитиран от Reuters.
"Банките се опитват да намерят начини за работа с правителството, заяви Даниел Гюрис, чийто предшественик подаде оставка миналата седмица като протест срещу въвеждането на нови данъци за финансовия сектор. Правителството на Виктор Орбан източи много средства от банките като част от борбата му да се справи с бюджетния дефицит и и да избегне санкциите от Европейския съюз. През миналата седмица правителството направи постоянен високия банков данък, който първоначално трябваше да бъде премахнат през 2013 г., и предизвика шок във финансовия сектор и принуждава банките да преосмислят стратегиите си за следващите години. Будапеща оттегли обещанието си да намали наполовина специалния данък върху кредитните институции за 2013 г. и ще увеличи данъка върху банковите транзакции до 0.2% от настоящия 0.1%.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Така и не разбрах какъв е този данък, който от временен става постоянен.
Абсолютно правилна стъпка на унгарското правителство. Ако не стъпиш на банките на врата те ще стъпят на твоя.
Данък върху транзакциите в чужбина е прекрасна мярка както за пълнене на бюджета, така и за пресичане на изнасянето на пари на Каймановите и други острови. За танзакции към страна със статут на "данъчен рай" 1-2 че и повече процента ще "вразуми" доста олигарси и "инвеститори".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход