Ирландия и Португалия поискаха разсрочване на спасителните заеми
Финансовите министри на еврозоната одобриха поредния транш от помощта за Гърция


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ирландия и Португалия поискаха от европейските финансови министри изплащането на международната финансова помощ за двете страни да бъде удължено, съобщи Reuters. Според ирландския финансов министър Майкъл Нуунан този ход ще улесни връщането към нормално финансиране от финансовите пазари. Той и португалският му колега са представили съвместно искане за удължаване на падежа на кредитите от Европейския фонд за финансова стабилност (ЕФФС).
"Ако имате дългосрочен заем за разширяване на къщата си и можете да го превърнете в ипотека, която да изплащате по-дълго време, финансовият ви профил ще се подобри", обяснява Нуунан. Предложението е било представено по време на срещата на финасовите министри на валутния съюз в понеделник. Оттеглящият се председател на еврогрупата Жан-Клод Юнкер още по-рано коментира пред журналисти, че длъжностните лица разглеждат проблемите, свързани с евентуално удължаване на падежите в случая на Португалия.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
"Ако имате дългосрочен заем за разширяване на къщата си и можете да го превърнете в ипотека, която да изплащате по-дълго време, финансовият ви профил ще се подобри"
Дрън-дрън. Какво залагате срещу "ипотекирането", чиновническите си задници? Искате разсрочване, само защото такова беше дадено на Гърция. При условие, че нямате действителен залог (а дори и да имахте), лихвеният ви процент трябва да нарастне пропорционално на удължаването на срока на заема. Не виждам тогава кой ще отчете по-малък риск и ще ви даде по-евтин финансов ресурс на международния пазар.
СССР явно е спечелил Студената война без да разбере. Европа е пълна с комунисти, чакащи някой друг да ги храни.
Колко предсказуемо.
До коментар [#1] от "КЛЮЧАРЪ":
Определено социализма е повече отколкото по времето на ссср. Преди 2 десетилетия социалистическия блок се разпадна, но се оказа, че западните политици нямат имунитет срещу заразата на социализма. Социализма е крайно непродуктивен начин да бъде управлявано едно общество но пък за сметка на това е изключително добра среда за благоденствие на властта благодарение на увеличаването на държавния властови контрол и от там корупцията. Точно това се хареса на западните политици, затова ползвайки демагогията по социалистически набълбукаха гражданите си с невъзвръщаеми дългове, изтеглени уж в тяхна полза, а както знаем при социализма печели само властта. Точно социализма който последните 20 години предимно управляваше в европа вече превръща региона в неконкурентноспособен, непродуктивен, кризисен, изоставащ.
Ще се случи и със САЩ ако продължават да налагат социализъм в управлението си.
До коментар [#1] от "КЛЮЧАРЪ":
Само да добавя, че заедно с горното социализма никога не си е отивал от по-голямата част от страните от бившия соц.блок, включително най-голямата и нашата. Ако погледнем за справка какви социалистически закони като кодекса на труда има в нашата страна ще ни стане ясно, че социализма си е тук.
В такъв смисъл европа все повече се скапва.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.