Старите в Румъния отвръщат на удара
Референдумът на 19 май ще бележи завръщането на Бъсеску, но няма да сложи край на политическата криза
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Когато следващия уикенд българите гласуват в първите си избори за Европейски парламент, румънците ще гласуват за първи път в историята си дали да отстранят своя президент.
Евровотът в България на 20 май и референдумът в Румъния на 19 май символично дават възможност за поредния паралел между двете страни, които в продължение на няколко години се сравняваха, съревноваваха и сменяха местата си в прерасналото в надпревара съвместно пътуване към ЕС. След постигането на заветната цел - членство в евросъюза на 1 януари 2007 г., в Румъния се реализира възможно най-лошият сценарий, който надмина очакванията дори на най-големите песимисти.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Текстът на билборда гласи: „Да не виждам ли? Това искат те... А какво искаш ти?“, а не: „Да не виждате? Това искат те... А какво искаш ти?“. Разликата е дребна, но съществена. На други билборди пък пише: "Да мълча ли? Това искат те... А какво искаш ти?".
Освен това има неточности при транслитерацията на имената Цулуш, а не Тулуш; Преотяса, а не Преотеаса; "Журналул национал", а не "Журналул".
Стават такива грешки, като се превежда през английски. Няма да е зле в бъдеще да се консултирате с хора, които говорят езика на страната и следят отблизо политическия живот там или пък просто да сравнявате с емисиите на БТА и Фокус, където работят такива хора.
Иначе статията е интересна и добре написана.
Интересен обзор на ситуацията в Румъния. Любопитно дали след изборите в България няма да сме свидетели на сходен сценарий?
Изводът: Не си играйте с дюти фрии магазините - от тях става играчка-плачка . Справка - Бъсеску. Просто в рамките на специален закон за тях ги оставете на мира да работят.
НДА-ние също отвръщаме на удара:
http://free.bol.bg/fnda/FNDA.htm
СКОРО!
Като чете човек статията и ще си помисли че в Румъния е невероятна анархия. А същевременно у нас, а не в Румъния се гърмят като каубойци по улиците. В Румъния а не в България инвестират (и то не в апартаменти) големи мултинационални компаний и въобще се чудя защо ли редовно във вестник Капитал се пише за политическия хаос в Румъния като че ли у нас той не съществува.
Не идеализирайте Румъния? Няма мафия, но има по голяма корупция от нашата! Имат средна класа, но и бедните им са по-бедни, повече, по-мързеливи и без никаква перпектива в сравнение с нашите! Абе, балканско-комунистическа работа.........
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.