

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Ако една фирма не е доволна от одитора си, тя може да го смени още на първото общо събрание на акционерите.
Ако едно правителство поиска да смени одитора си, ще трябва да почака няколко години. Защото държавните одитори имат мандат, който е 9-годишен (по-дълъг от този на министър-председателя, президента и главния прокурор).
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Валери Удобното - одитор до край ...
Сметната палата трябва да се изкара от контрола на парламента и да се направи независима подобно на съдебната система. Членовете на управленския елемент на сметната палата трябва да са ДЕС + ACCA членове (предвид имиджа на ИДЕС), а назначаваните в нея служители да имат необходимото финансово-счетоводно образование.
В този случай, структурата ще позволява много по реални одити.
Още една институция ще падне под натиска на "политическата конюнктура". Дълбоко се съмнявам, че това не се прави само за да се направи удобство на сегашния Министерски съвет. Назначенията на собствени кадри е само една от целите, другата очевидно е констатациите на одиторите да са "добронамерени". Какво ще стане с нуждата да се провежда обективен контрол на разходите сигурно няма значение...
Един от въпросите със Сметната палата е, че тя проверя дали могат да възникнат финансови нарушения, имайки предвид правила, рамки и т.н., но не работят с цифри, за да могат да намерят реалните нарушения.
А колкото до новата сграда - нека бъдем реалисти, предишната миришеше на пикня от редовните посетители на О'Азис и меко казано, не внасяше респект в никого...тъй че този ремонт беше абсолютно наложителен, при което и да било правителство.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход