С кола през мъглата
Правителството направи първите крачки, но важните реформи все още не са се случили


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Целите на България
според Кристалина Георгиева- по-ефективни публичните разходи, насочени към области, осигуряващи растеж
- добре функциониращ и стабилен финансов сектор като предпоставка за устойчиво развитие на икономиката
- по-добро и ефективно използване на трудовия потенциал в икономиката
- стимули за бизнес средата и увеличаване на административния капацитет
- качествена и ефективна образователната система.
Ако срещата на бизнеса с правителството беше урок по реторика, темата сигурно щеше да е "метафорите". Така излизането от кризата се превърна в шофиране в мъгла, реформите на правителството - в ремонт на покрив, АЕЦ "Белене" - в кола без колела, но металик.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
разбира се че Кристалина е права.Жената има умствения капацитет,опита и желанието.Лично аз бих издигнал кандидатурата и за Министър-председател след време.
Излизането от кризата е възможно само след реформиране на познанията на управляващите за управление на държавата. Имайки зад себе си милиони избиратели, избрали ги да подобрят живота им, управниците забравят чаянията им. А "Чаянията им" са за добри доходи, за да живуят по-добре. Как може да стане това. С помощи - секнаха парите от приватизацията. Кредити - без доходи, не могат да се обслужват, а имотите им са непрежалими, не се залагат, освен от безразсъдство. Само производството, което гарантира трудова заетост и гарантирани доходи без залагане на имоти е изхода за обикновеният народ. Но уви. И това правителство играе под дутката на Банките. Заставяне на Българският народ да изнемощее без постоянни доходи, да се принуди да залага имотите си без възможност за обслужването им, за преживяване, от което остава без имот, а банката овеществява ликвидните следства в недвижимост, с което при влизането ни в еврозоната, вместо да загуби от обезценяването на лева, ще спечели от продажбата на имота в евро.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.