ИТ приоритети за 2011
Какви са целите на министерството на транспорта и кои са най-важните от тях
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) публикува своите цели за 2011 г. в края на февруари. Седемнадесет са пряко свързани с информационните технологии и съобщенията. Разговаряхме със зам.-министъра с ресор ИТ и съобщения Първан Русинов, за да разберем кои от тях са най-важни и върху кои ще се работи приоритетно. Целият документ можете да видите в сайта на МТИТС, както и на www.capital.bg.
Извадихме 5-те приоритетни дейности, които, ако бъдат реализирани в посочените в плана срокове, би трябвало да дадат сериозен ефект, който ще се усети от всички - администрация, бизнес, граждани.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Единственият начин да мине проектът за Широколентовия Достъп е да се представи пред ББ като "Да изградим Широки Информационни Магистрали". Така ще се постигне двоен ефект - пътни магистрали между градовете, информационни магистрали навсякъде. Respect !
На кой вече му трябва широколентов достъп (под това се разбира само и единствено DSL), при положение, че през мобилните оператори може да се пусне почти всичко, необходимо за бай сулю и баба пенда в малките села? Някой спомня ли си как пенсионерите в едно читалище ги бяха показали в провинцията с пръсти на "Enter"-a, готови да се преброят? Нещо повече да им трябва, че да плащаме за DSL до всяка паланка?
В малките села мобилните оператори не предлагат нищо повече от мърляв ГПРС (със скоростта на аналогов модем). Докато DSL-а е поне 1,5 МБ/с. Не съм фен на БТК ;-). А има места (планински) където просто НЯМА покритие на мобилен оператор, да не говорим за данни, просто защото не е изгодно да се разходват ресурси за слабо населени със старци места.
3,
А защо държавата да харчи милиони от нашите пари за интернет до села, където и кметът няма рс и живеят 10 старци? Ако няма интерес за услугата на място, то държавата да бъде така добра да не я предоставя, защото търсела повод да каже, че данъците ми са малки.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.