

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ето и въпрос за 5000 лв. Наименованието на какво според вас е Бс-2-64?
а. бойно отровно веществоСтатиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
На 20% от обитателите на нашата кооперация им са проблем 3-те лева за метене на стълбището. И като бяха 2 лева, пак им бяха проблем. Какво остава за ремонт, пък ако ще държавата да субсидира и 90% от сумата. Ето тук един гаранционен фонд трябва да им помогне, като заплати от тяхно име вноската, но им впише сумата като данъчно задължение. Не като ипотека, защото много жилища на разни борчлии са преипотекирани с 5 по ред ипотеки. При една разпродажба от съдя-изпълнител държавата няма да вземе нищо. А при варианта с добавяне към данъчнните задължения и да е ипотекирано, като се обяви на търг, за продажбата ще трябва да вземе чиста данъчна оценка от общината. В този момент държавата или общината ще си прибере парите, които е дала, за да се повиши цената на това жилище. Не банките, които са давали кредита за грохналия апартамент, за плазма, кола или нещо друго странично
cinik, 3 юни 2011 18:001
"Ето тук един гаранционен фонд трябва да им помогне, като заплати от тяхно име вноската, но им впише сумата като данъчно задължение."
Симпатяга си. Кв.о ще кажеш моя гаранционен фонд да плати от твое име за подмяна на дограмата с по-хубава / нищо, че ти си сложил нова PVC /, да ти монтират климатик и др. подобрения без да те питам... после да дам в общината сметка от 5000 лв./при направени реални разходи от моя страна 4000 лв./, а тя да ти я начисли към годишния данък за сградата?
Не е това начинът да накараш хората да заделят пари за поддръжка на общите части. Друг вид стимули си трябва, ама в държавата на БоБо и ЦвЦв виреят само забраните и принудителните мерки.
п.п. в моя блок таксата за общи части - чистачка, ток и пр. е 10 лв. на апартамент. Всички си я плащаме. Скоро сменихме покрива с нов. Можело значи.
До коментар [#2] от "1024":
Доколкото следих дискусията по проекто-наредбата, заварени частични санационни работи (примерно единична изолирана стена, подмяна на 2 от 20-те щранга в блока) изобщо не се допускат да се изпълняват втори път, дори и да искаш. Така че предложеният от теб вариант не ме огрява :-). В под-сметката за стена и щранг ти няма да участваш, щом си го направил вече. Другото е, че не може "ти да дойдеш с твоя фонд", защото първото условие е решение за ремонта на 3/4 от собствениците. Похвално, че за 30 или 50 години история на сградата сте обновили покрива. Мога да се обзаложа, че за топлоизолация под керемидите (задължителна по новите норми) не са стигнали средсвата. Ние също не се справяме добре. По долните етажи не плащат за асансьор и се ослушват за ремонт на покрива. По горните етажи бойкотират ремонта на канализацията, така че на първите етажи да им смърди на лайна. Отделно на -2 ниво мазета канелките на каците със зеле често се оказват под ватерлинията на фекалиите :-). Единственият лъч надежда се състои в това, че отборът на вечно неплащащите се е изявил по подобен начин на много други места - пред банките, ТЕЦ-а, ВиК-то...Разни агенти в строго облекло редовно ги наобикалят, нищо чудо скоро да имаме нови комшии.
До коментар [#3] от "cinik":
"...дискусията по проекто-наредбата..."
Дано да е така, както казваш. Но аз съм скептик и съм сигурен, че нещо ще се побългари. Някой "наш човек" ще бръкне дълбоко в кацата с европейски мед, за сметка на моя и твоя джоб.
Нашия отбор на вечно неплащащите /2 броя апартаменти/ много бързо бяха вкарани в правия път. Дължаха по 400 лв. за ремонт на покрива /сумата се събираше няколко години на вноски/. Общото събрание упълномощи домоуправителя да ги даде на съд. Въпреки моя скептицизъм, съдията реши делото за 10 мин в наша полза. Просто бяхме спазили всички изисквания на Закона за етажната собственост. Тарикатите бяха посетени от съдия изпълнители за опис на имущество. В крайна сметка платиха дължимото със съдебните разходи, т.е. тарикатлъка им излезе в двоен размер пари.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.