Избори 2011 - на живо
Репортерите и редакторите на "Капитал" ще следят за вас всичко по-важно и по-любопитно от изборния ден


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
61 коментара
Гласуването на българите в чужбина е лицемерие. Хора, които не живеят в България нямат право да определят моята съдба. Гласовете на Българите в чужбина са много малко (там българите не гласуват), с изключение на тези в Турция. Ясна ли ви е картинката?
До коментар [#1] от "дон Клеменца":
Българите от чужбина сме тези, които балансираме българската икономика - около 3 млрд лева годишно свежи средства в потребление. Само ДДС от похарчването на тези средства в страната е 600 милиона лева.
Без средствата, които ние внасяме в икономиката, дефицита в бюджета ще е над 6%.
Докато имаме собственост и инвестиции, имаме и право на глас. Отнемането на това право би било чист комунизъм.
Но нещо повече: ние искаме да помогнем срещу корупцията, срещу властта на използвачите, нагаждачите и биячите. Нямам предвид само сегашното управление, защото такава е властта от доста време. Тези корумпирани съдии, полицаи и прокурори не са от вчера.
Неподкупни сме. Видели с ме много, наслаждавали сме се на много. Не могат да ни омаят с обещания за един апартамент или вила на морето.
Носим българското в себе си. Понякога - по-ясно и по-възторжено от много хора в България.
Няма страна в света, в която да има толкова много хора, настроени враждебно срещу своите сънародници в чужбина. Това е едно от нещата, които трябва да преодолеем.
До коментар [#1] от "дон Клеменца":
Независимо че живеем в чужбина ние преди всичко сме Българи,понякога по-българи от тези които живеят в България.Ние също искаме промяна и за това гласуваме .Гласуваме защото това право ни е даден по Конституция и никой не може да ни го отнеме,независимо дали на хора като теб им харесва.
Българите в чужбина, не са нито българи, нито чужденци. Защото те познават България само от спомени или от средствата за МАСОВА МАНИПУЛАЦИЯ. Например журналистите в България винаги са ниско наведени и са 99% с тези от които зависят заплатите им, журналистите от чужбина не искат силна и процъфтяваща България, а само потребителска територия, подчинямаща се на чужди икономически и политически интереси.
Благодарение на това с техния глас бе избран произлизащ от средите на мафията Бойко Борисов - направете справка в истинската му биография, а не от тази измислена от журналистите.
А какво да говорим например за САЩ, ами там всеки двама от трима президенти е бил, доносник, убиец, ченге от редовете на ЦРУ, за какво говорим тогава, каква е тази демокрация манипулирана и подчинена на силовите структури и военно-промишлен комплекс или Хелмут Кол пропит от корупция до мозъка на костите си или еврйск зависимия Саркози. Нека се развиваме по свой път, а не по тоя на "развитите" демокрации, защото това са бивши и настоящи, колониални империи, а България е била в последните 600-700 години колония на някой друг и слугиня ня чужди интереси...........
До коментар [#2] от "Красимир Гаджоков":
Не съм искал да обидя никого. Но гласуващите в чужбина са малко в сравнение с живеещите там българи. С изключение на Турция. Вашите гласове нищо няма да променят. Биха променили нещо ако гласувате всички 1 милион българи в чужбина (без Турция). Останалият половин милион са от Турция и те гласуват всички.
До коментар [#3] от "nicoleta":
По принцип сте права г-жо. Отговорът ми до г-н К.Гаджоков е и за Вас. Всичко най-хубаво.
До коментар [#2] от "Красимир Гаджоков" и коментар [#3] от "nicoleta":
И аз в момента живея в чужбина, но смятам, че оправданията ви са твърде наивни. Мисля, че бихме били доста по-полезни на държавата, ако живеехме там. Едва ли ако половин милион (и повече дори) българи са си в България, икономиката щеше да е на същото ниво като сега, затова трудно може да се прогнозира, дали щеше наистина да има дефицит, или не и кой точно балансира икономиката.
Иначе причината за малкото избиратели в чужбина е малкият брой на изборни секции (в Германия са 3). Причината за това най-вече е в ЦИК, където ДПС има огромно влияние. Имаме вина и ние, защото всеки чака някого друг да изпрати заявление за откриване на избирателна секция. Именно поради тази причина в трите почетни консулства на България в Германия не се разкриха секции.
Поздрави!
Аз не мога да разбера, какви са тези цени на гласовете, и кой ли е готов да плаща при положение, че това няма да промени нищо!?
"11.51: Класация на "книги". "Агенция Фокус" публикува класация на най-четените книги на антикварния пазар към 10.30 часа. Ето водещите "литературни" нагласи:
- Български приказки и вярвания от Неврокопско – Кузман Шапкарев – 40 %
- Червени морета под червени небета – Скот Линч – 29 %
- Европа и Минотавър – Древногръцка митология – 13 %
- Последната нощ на Мусолини – Джани Клеричи – 4 %
(цялата класация вижте в линка)"
Г-н Михалев,
много ви уважавам като журналист, но, убеден ли сте напълно, че публикуването на тези временни резултати от избора за президент под формата на алегория е достатъчно етична, защото аз лично не съм убедена, че е така, особено когато става дума за един толкова сериозен вестник като "Капитал"?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход