"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги
До търг за честотите не се е стигнало, тъй като от телеком регулатора са преценили, че ресурсът ще стигне за всички
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) обяви, че предоставя разрешения за използване на радиочестотен спектър на "Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком".
Компаниите ще могат да ползват този ресурс за осъществяване на обществени електронни съобщения чрез мобилна наземна мрежа с национално покритие, уточняват от КРС. Процедурата започна в началото на октомври след постъпили заявления за ползване на ресурса от страна на "Макс Телеком" и "Булсатком".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
30 коментара
Това означава ли нови мобилни оператори конкуренти на М тел глобул и вива ком???
До коментар [#1] от "merkel":
Теоретично да?
До коментар [#2] от "cinik":
Супер! Една добра новина. Булсатком и без това се очакваше да станат конкуренция на М тел! Аман от монополи и олигархия. И с новият закон за електронните съобщения и сега това малко дасе поуплашат мобилните компании и най-вече м тел разбира се.
Ще правят мрежи за пренос на данни, там е перспективата, не за пренос на глас.
Обаче бърза мрежа за пренос на данни + смартфон + нещо като Скайп = вече на сериозна конкуренция на МенТел и другите кожодери.
Чета мненията и се чудя, какво толкова се радвате, че М-тел ще имат конкуренция като и сега се води, че Вивател и Глобул са им конкуренция и предлагат по добри цени, услуги, не лъжат в сметки и т.н. глупости. А реално М-тел си остават с повече от 2 000 000 абоната, а другите толкова "добри" оператори са едвам едвам Г- с 500 000, а В-нямат и 150 000 барабар със служебните карти и катрите по селата на които направиха домашните телефони с карта вързани към клетка. Нямам нищо общо с М-тел, но за ,мен са най-добрите и просто тия новите ще си хвърлят парите за глупости. В България пазара е супер малък и не виждам как ще стане, но те си знаят. Аз лично съм на м-телци 10 години и не мисля да ги сменям скоро особено от както свалиха разговорите и вече говоря на 07 стотинки с всички + европа + щатите.
Ако не предложат гласова услуга едва ли могат да конкурират гадовете и за пренос на данни. Поне така си мисля аз.
До коментар [#5] от "bibiiip ®":
Каква е тая тарифа?
До коментар [#7] от "Цецо":
актив+ за 29.90 лв говориш 400 минути към всички мрежи + 1 зона + щатите и Канада. Няма такива приятели и семейства, но има 1 номер с който може да говориш неограничено. Не знам дали Глобул и Виваком имат подобни пакети, но за мен това на М-телци ми върши работа.
До коментар [#6] от "Цецо":
Така е. Играта е в пълната комплексна услуга.
Вече ще им се наложи да не ни пречат на всички, а да се борят за нас.
До коментар [#5] от "bibiiip ®":
[quote#5:"bibiiip ®"]особено от както свалиха разговорите и вече говоря на 07 стотинки с всички + европа + щатите. [/quote]
Като се научат и да тарифират на 30 секунди, може и да догонят Вивател.
Сметките ти за Вивател за доста подвеждащи, както и за двата милиона на ментел.
Със сегашното си тарифиране на 60 секунди на практика ти дават половината от това, което пише, но пък сравнено с 10 годишен мазохизъм като клиент на ментел, донякъде те разбирам.
Аз от много ум се набутах в глобул /господ да ги закрие дано/, но през м. май догодина се връщам посрамен във Вива отново. Няма некадърно обслужване като това в Глобул /и на ментел съм клиент де/.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.