Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Когато преди две години правителството заговори за понижение на лихвите, банките предложиха 12 мерки, които да направят това възможно. Тяхната цел е да се подобри икономическата среда и да се намали рискът, така че цената на кредитния ресурс да намалее. Част от мерките са макроикономически, други изискват законови промени. Така и не стана ясно обаче кои от тях правителството се е ангажирало да изпълни.
Малко след това темата изстина, а заедно с нея и дебатът защо лихвите са такива, каквито са. Ето обобщените искания на банките и оценка за това до каква степен те са изпълнени.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Не виждам защо исканията на банките трябва да са меродавни. Лихвите по кредитите ще паднат тогава, когато се приеме закон, който да обяви мракобесните клаузи по договорите на банките за нищожни и банките почнат да кървят. Тогава те ще намалят лихвите само и само да могат да позволят на длъжниците да плащат, вместо да ги разкъсват и унищожават. Това е просто упражнение. Също както и създаването на законова възможност за обявяването на фалит на физическите лица.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.