ОК, щом само това ви помага
Европейските експерти настояват за аполитичност, ефикасност, но и за защита на правата на заподозрените
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ако изключим страните с англосаксонска правна уредба, в Европа единствените две страни със закони за гражданска конфискация скоро може да се окажат България и Италия (и отчасти Испания). Това ще се случи, ако българският парламент приеме, без да прави сериозни промени, новия Закон за отнемане на незаконно придобитото имущество. Защото точно тези страни в на Стария континент имат такива закони, всеки сам може да интерпретира.
Въпреки че за отнемане на имуществото на незаконно/необясними/забогатели се говори отдавна, а в българското законодателство тя съществува отдавна по една или друга форма (преди по глава Трета от Закона за собствеността на гражданите, сега по Закона за отнемане на имуществото, придобито по престъпен начин), натискът за по-строга регулация започна относително отскоро.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
"Ако изключим страните с англосаксонска правна уредба, в Европа единствените две страни със закони за гражданска конфискация скоро може да се окажат България и Италия (и отчасти Испания)."
elizabet_pelsez_vruzki_s_prestupnici_i_neobiasnimo/
Да не забравяме и Франция, моля ви се...
http://www.dnevnik.bg/intervju/2011/09/15/1156582_
Да не говориме че изброените Великобритания, Франция, Италия и Испания съвсем не се смятат за "тоталитарни" или "репресивни" страни с ограничени права на собственост.
Научих как са се чувствали кучетата на Павлов :-)
До коментар [#1] от "antikommunist":
Това, че робството е било разпространено в САЩ и много други страни, не означава, че е нещо добро. Стига с тези празни примери къде какво имало. Видяла жабата, че подковават вола и тя се наредила.
Тук положението е зле, защото не сме като другите и не всичко което работи там, работи и тук по същия начин. Това не само е глупост, но и опасна глупост.
О, добра идея на президентшата въвеждане на закон за "... "Отнемане в полза на държавата на нетрудови доходи, получени от граждани" от Закона за собствеността на гражданите (приет през 1973 г.), ..." не че някаква полезна работа свърши този закон, но все пак, ще рапортуваме пред брюкселските зелки.... за добре свършена работа....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.