Бойко Борисов отново промени мнението си за шистовия газ
Очаква се темата да бъде засегната при посещението на американския държавен секретар Хилари Клинтън в края на седмицата
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Бойко Борисов, министър-председател, пред радио К2
Премиерът Бойко Борисов отново показа промяна в отношението си към темата за проучване и добив на шистов газ. Две седмици след като парламентът гласува забрана за тези дейности, Борисов коментира, че "няма нищо лошо българският народ да знае дали има залежи и за колко на шистов газ". Пред радио К2 премиерът обаче каза, че правителството не е успяло да обясни на обществото как се правят проучвания. По думите му забраната е плод на "натиск" и "популизъм" от страна на еколозите.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
92 коментара
А сега да видим.Големия бял брат иска да добиваме шистов газ...........и след като лекето уорлик ни изнесе ликция и неканена се допилява клинтън бойката какво да прави милия............
А с тези си промени на мнението/на няколко пъти от лятото до сега/ какво трябва да си мислим?че незнае какво прави ли?Или че иска да изтъргува решението за нещо?
Как да тълкуваме ситуацията?Не може премиера да си мени мнението през седмица.
Ами, както е гласувал забраната за добива и проучването на шистовия газ "под диктата на еколозите", парламентът под диктата на г-н Борисов ще гласува обратното. Колко му е!
Аз не само че не искам да знам, но и не искам да чувам за проучване!
entional_gas_in_europe.pdf
И вмежду другото, проучването включва 5 фази: 1)идентифициране на газовия ресурс; 2) сондажи за ранна оценка; 3) пилотен проект сондажи - пробиват се първоначални хоризонтални кладенци с цел да се измерят свойствата на резервоара и се извършват завършителни техники, които включват няколко нива на хидрофракинг; компанията осъществява начални тестове за производство; 4) Пилотно происводствено тестване - като част от пълния размер на пилотния проект се пробиват множество хоризонтални кладенци от една единствена подложка. Завършителните техники се оптимизират, включващи сондиране, многоетапно хидравлично раздробяване и микро сеизмични изследвания. Освен това, изследване на пилотното производство започва. Компанията инициира планиране и придобиване на газопроводно право за развитие на областта. 5)Търговско развитие.
Става ясно, че няма да е "просто" проучване, а дълбане с химикали. Освен това, единствената цел на компанията е да регистрира търговско откритие.
Източник: http://ec.europa.eu/energy/studies/doc/2012_unconv
Ще му дойде акъла. Добра новина!
Бойко...Бойко...Бойкооооооо:) ))))))))))
Сефте !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Продължаваме с пълна сила да избираме ПРОДАЖНИЦИ и ПОДЛОГИ!
Продажни смешници, това са нашите политици. Щом ще има проучване ще има и добив. Това са пълни глупости че само щели да правят оценка на това какви са залежите.
Какво друго може да се очаква? Шеврон харчи луди пари за "дарения" към предизборни кампании в САЩ и подкупи в други части на света. Така че потенциалната загуба на 30-те милиона за правото за проучване естествено ще доведе до лобиране за намеса от страна на Стейт Департмент. И понеже Бойко е бабаит само с туземците а с чужденците е сервилно кученце естествено че сега ще обърне курса. Сега еколозите му виновни, все едно че те имат и какъвто и да е начин да му контролират подписа. Безгръбначно мекотело.
Между другото Бразилия тази седмица заведе криминално дело срещу Шеврон за разлив, същия Шеврон който се гордее с екологичо безопасните си методи за добив.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.