Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
България не е първата държава, която се чуди как да регулира онлайн хазарта. През последното десетилетие въпросът вълнува законотворците и в САЩ, и в редица европейски страни.
Немалка част от тези държави се насочват именно към най-крайните мерки. Арсеналът за противодействие на нелегалния хазарт в интернет се състои от две основни оръжия. Първото е принуждаване на интернет доставчици да филтрират своите мрежи или блокират определени сайтове. Второто - ограничаване на финансови разплащания от и към нелицензирани хазартни услуги. Тези подходи изглеждат логични и лесно приложими, но емпиричният опит, натрупан към момента, недвусмислено показва, че те са не само крайно противоречиви, но и неефективни. Липсват доказателства за държава, в която те са въведени, и това е довело до по-добра защита на потребителите на хазартни услуги, намаляване на сивия сектор или трайно повишаване на данъчните постъпления от дейността.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
тази тема имаше коментари,а сега не???
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.