Дянков: Подкрепяме идеята за общ европейски банков надзор
За момента обаче интересите на България не са достатъчно добре защитени, посочва финансовият министър


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
България подкрепя идеята за създаване на единен европейски механизъм за банков надзор, съобщи пред БНР вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков, който участва в неформална среща на финансовите министри и управителите на централните банки на страните от ЕС в Никозия в края на седмицата. Основна тема в рамките на форума е било предложеното от Европейската комисия прехвърляне на надзора на всички банки в еврозоната от националните регулатори към Европейската централна банка (ЕЦБ).
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Правителството и БНБ са с контрол на съзнанието (малки импланти, свързани с нервите и безжична технология - описано е в този доклад на ЕП http://ec.europa.eu/research/social-sciences/pdf/n tw-report-alfred-nordmann_en.pdf)
Вместо да минават през Сорос и да правят кризи за 20 млрд на фондовата борса, 10 млрд лоши кредити, не е ли по-добре ЕК и ЕЦБ да отговарят. Очевидно войната е загубена, но вместо еничари по-хубава е да си поемат отговорността Европейците и без това капитала на банкита е техен и в картел (0.75% лихва ЕЦБ -> 13% БГ ??? не иска ли никой (нов играч) да заема на 0.75 и да дава на 6-7 например, защо).
Интересно кой ще бъде в контролния орган?
,, Наши хора ,, - може би , дали , или , а ?
Да би трябвало да подкрепим общия банков надзор ,но .... той да влезе в сила за България СЛЕД влизането ни в Еврозоната , а не преди това , защото в противен случай предаваме суверенитет в замяна , на .... нищо , а и да не забравяме ,че сме във Валутен Борд !
Дянков е икономически некадърник (той е икономически вице-премиер, докато икономиката на България продължава да бъде, меко казано, с посредствени резултати), но за това е прав. България не трябва да прибързва с участие в, най-вероятно, поредното европейско недоносче, поне докато не стане част от Еврозоната.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.