БОРКОР - между митовете и корупционните реалности
Заради силния обществен натиск за резултати проектът за обществените поръчки тръгнал по-рано
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Центърът за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност БОРКОР ще обяви първите резултати от разработвания "Модел за решение в обществените поръчки" през декември. Предмет на анализа са "причинно-следствените връзки за възникване на системно, процесно и личностно обвързани слаби места на корупция в практиката на организиране, провеждане и възлагане на обществени поръчки".
Това стана ясно на конференцията "БОРКОР - между митовете и корупционните реалности", на която неправителствената организация Институт за развитие на публичната среда представи резултатите от гражданския мониторинг върху дейността на структурата, осъществен с подкрепата на Тръста за гражданско общество в Централна и Източна Европа.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
9 коментара
Ей, за толкова време само това ли успяха да измътят тези!
Айде най-после да заработят и да се надяваме, че ще е ефективна като немската SCHUFA :)
Не знам защо името на тази агенция винаги ми звучи като БолК%р. Цялата работа е за да има мъгла, в която да се върши на спокойствие "работата", а иначе всички ги бори кора за негативите които носи коурцията за България...
"През юли центърът проведе процедурата по договаряне без обявление за реализацията на софтуера, на която бяха поканени три български фирми."
Т.е. от самото начало центърът започва с непрозрачната практика да кани фирми по неясни критерии и да раздава наградни фондове.
А ние, наивните, смятаме, че нещо ще се промени :)))
2 милиона са усвоили за две години.Това е добре свършена работа за такова кратко време.
Защо харчат нашите пари, за поредната бюрокрация.
От момента в който народното събрание прави нагласени търгове, законите в тази държава не струват и хартията на която са написани.
не знам дали българин може да бъде убеден в подобни фантасмагори - за два милиона подобен, че може би и по-добър анализ и от БАН можеха да си поръчат.....и да не се окаже накрая че най-корумпираните борят корупцията
За какво е нужен анализ? Повече от ясно е, че корупцията е всеобхватна и става все по-такава. Никаква софтуерна система няма да помогне понеже няма да бъде поддържана с актуални данни а ще бъде "лъгана" по нашенски. По всичко изглежда, че и това е поредния ялов проект, който ще глътне средства без да има полза от него. Очаквам към пролетта (най-късно) немеца да си замине и институцията да бъде обявена в несъстоятелност.
Поредната схема да се намерят синекурни длъжности на верните ГЕРБ-овски партизани. Разните там експертни длъжности дали ще се заемат от подходящите компетентни и безукорни професионалисти, или пак от "съответните" и "правилните"' хора? Софтуерите се манипулират много лесно, така че бездушната машина не само може да не покаже нищо в анализа, ами даже може да се превърне в "оръдие" за "лов на вещици". Както се казва - от този храст заек няма да излезе. Единствено се надявам техните служители да не тръгнат по семинари - да изнасят "лекции" как да се прикрива корупцията. Както онези двамата от КЗК, които бяха давали консултации на фирми, срещу които има производства...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.