Премиерът ще открие още три магистрални отсечки преди изборите
Две от тях - на "Хемус" и "Струма", предсрочно, а тази на "Тракия" със закъснение


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Строителите на магистрали ще трябва да побързат, за да се вместят в новите срокове на премиера Бойко Борисов. За май догодина, броени месеци преди изборите, е планирано рязане на ленти на три участъка – последния от магистрала "Тракия", от "Струма" - между Долна Диканя и Дупница, и на отсечката от "Хемус" между софийския околовръстен път и Гара Яна.
Последните две трасета трябваше да са готови до идния септември, но по стар почин на премиера откриването им ще избърза с няколко месеца. За сметка на това последната отсечка от магистрала "Тракия", чието завършване беше планирано за февруари, очевидно ще се забави.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
114 коментара
А работни места кога ще открият? Или това е неоткриваемо в България?
Не взимайте коментара на сериозно, то покрай Асфалт-паша от нашата мила страна само таша* става...
Комшията тези дни ще си свърши навеса за дървата - остават му още малко керемиди да сложи. Хубаво ще е да поканим г-н Борисов да му резне една лента на тоя навес!
Не е работа на държавната администрацията да открива работни места...
ей българино вместо да се радваш на постигнатото, пак гледаш да изкараш кирливите си ризи на показ и да се оплачеш !! :)
До коментар [#4] от "spooki4a":
Никой не се оплаква. В хода на времето има развитие напред - и то е независимо от това кой е на власт. Просто смешното с ББ е, че той се държи сякаш лично строи пътищата със собствени пари и сякаш преди той да се заеме с тази работа никой не е правил пътища ... имаше един лаф за една кокошка , която снасяла много малки яйца, но за сметка на това ги окряквала така, че през 2 села се чувало - та и с нашия човек така ...
Да открива, важното е на следващите избори да разкараме пиявиците от парламента. Освен БСП, ГЕРБ и Кунева не трябва да допуснем други да влезнат.
Разни РЗС,Атака, СДС, (Костов и Мартин (не ги помня кой на кое беше) и подобна плява трябва да ги няма. Стига вече сме били благотворително дружество на подобни аутсайдери.
Някой да ме поправи, но какво креативно са измислили тези партийки или коя от някоя тяхна идея е приета и за какво освен да са клакьори на този който плаща за момента са изобщо в парламента?
п.п. Иначе за изборите, както гледам и слушам работата отива сериозно Бойко да отиде в опозиция.
До коментар [#3] от "Felix":
Напълно съм съгласен с теб.
Точно държавата да открие работни места?
Нали това прави, чрез инфраструкторни проекти - създава условия за откриване на работни места.
[quote#7:"serganta"]До коментар [#3] от "Felix":
Напълно съм съгласен с теб.
Точно държавата да открие работни места?
Нали това прави, чрез инфраструкторни проекти - създава условия за откриване на работни места. [/quote]
Никой не иска от държавата да открива работни места, а искаме да не пречи на такива които се опитват да открият.
И Марица! И Марица!
Публикувано през m.capital.bg
Строителството на инфраструктура и по-точно на магистрали е от голяма полза за всички българи. Фирмите и гражданите спестяват време, разходи за гориво, поддръжка и най-важното човешки животи. Статистиката на МВР за убити и ранени при пътнотранспортни произшествия е красноречива:
2007г. - 1006 убити
2008г. - 1061
2009г. - 901
2010г. - 775
2011г. - 657
http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход